nahoru

Nový mazlíček do domácnosti, který navíc opravuje věci. Fixbot je hračka snů

aja5. září 2012 • 13:00
Fixbot a jeho páníček
Fixbot a jeho páníček
• foto: 
Sugru

Jak to okomentoval jeden fanoušek: "Haha, roztomilé udělátko, které dělá z rozbitých věcí věci. Chová se tedy jako malé dítě - akorát obráceně!" Seznamte se s robotem Fixbotem.

 

Fixbot je robůtek, který pomáhá opravovat drobné věci. Vezme speciální hmotu Sugru a postupně ji připevní, kde je potřeba. Může tak pomoci zpevnit ... no vlastně cokoli: rozbité ucho u hrnce nebo děravé boty. Sugru teď například používá paralympionik Murray Elliot, který si s ním vylepšuje své nářadí pro lukostřelbu.

 

Fixbot není žádný vydesignovaný fešák, však je z velké části vytištěný v 3D tiskárně, ale roztomilý je přesto až až. Však se podívejte:

 

 

Pokud byste po Fixbotovi zatoužili, není problém: firma Sugru dala zdarma k dispozici kompletní instrukce, návod je i na oblíbeném webu pro fanoušky 3D tisku Thingiverse. Stačí tedy zajít ke svému oblíbenému 3D tiskaři...

 

Pokud ale čekáte plně samostatného robota, tak vás zatím musíme zklamat. Je to přeci jen a jen reklama a Fixbot rozhodně tohle vše úplně sám neumí. To byste si jej museli ještě náležitě "vytunit" pomocí dalších senzorů a asi disponovat i sklepením s několika vědci. Ale možná je to okno do budoucnosti. A hlavně je neodolatelný. Psi a kočky prostě jednou budou mít v užitečném domácím mazlíkovi o konkurenci víc.

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku