nahoru

Slavný herec dal webu novou zábavu. Všichni teď "eastwoodují"

Miloš Čermák31. srpna 2012 • 08:53
Clint Eastwood
Clint Eastwood
• foto: 
ABCnews

Vystoupil na sjezdu republikánů a pustil se do ostré hádky s prezidentem Barackem Obamou. Několikrát ho dokonce okřikl a nebral si vůbec žádné servítky. Mělo to jediný háček. Hollywoodská legenda Clint Eastwood se hádala s prázdnou židlí na pódiu.

Asi to mělo být působivé a zároveň zábavné vystoupení, ale stárnoucímu herci se to nějak nepovedlo. Anebo prostě záleží na politických preferencích, protože republikáni v sále Clinta Eastwooda odměňovali salvami smíchu i potleskem. Příznivci prezidenta Obamy to nejprve sledovali s nevěřícím úžasem, který se však rychle změnil v inspiraci. A začali sami "eastwoodovat".

 

 

Když si zadáte do vyhledávače eastwooding (případně do Twitteru #eastwooding), najdete stovky, možná tisíce prázdných židlí. S lidmi i bez, s kočkami nebo jen s rozzlobeně namířeným ukazovákem. Lidé se pro novou zábavu evidentně nadchli a vymýšlejí nové a nové vtípky.

 

 

Internetoví experti tomu říkají "meme", daří se jim zejména v sociálních sítích a web už podobných vln zažil víc, tentokrát jde však opravdu o mánii. Pomáhá tomu pochopitelně i to, že se boj o prezidentskou funkci v USA blíží do závěrečné fáze.

 

 

Zapojil se rovněž sám Obama, či spíše asi jeho tým, který zveřejnil fotografii židle s nápisem "Prezident". Komentář zněl: "Tato židle je obsazená." Na Twitteru se také objevil nový účet s názvem Neviditelný Obama, který za několik hodin získal přes 30 tisíc fanoušků.

 

 

Přepis celého Eastwoodova projevu zveřejnil například deník Washington Post, můžete se podívat i na video.

 Klíčová slova: miloscermak, rxrxDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře