nahoru

Michael Jackson se zjevil! Král popu v ptačím bobku

Kateřina Kadlecová15. srpna 2012 • 15:00
Michael Jackson se zjevil! Král popu v ptačím bobku
foto: Profimedia.cz

Znáte takové ty zvláštní optické klamy, kdy se vám po třiceti vteřinách civění na nějaký barevný abstraktní obrázek ukáže naprosto ostře tvář JFK?

 

Stává se vám, že si opečete toast a uzříte v chlebu obličej Ježíše, Laurela a Hardyho nebo někoho podobného? Nacházíte Panenku Marii v polévce? Tak teď se to stalo zase.

 

Odpočiňme si od šoku z plánovaných revolučních změn v pražské MHD i od přemýšlení nad osudem církevních restitucí a poslyšme tklivý příběh devětadvacetiletého Brandona Tudora, jak jej zaznamenal deník Chicago Sun-Times a po něm mnohá další periodika.

 

Jede takhle illinoiský občan Tudor s přítelkyní a dcerami ve svém Cadillaku Seville, když tu se mu o sklo rozpleskne ptačí výkal. A z něj se usmívá Michael Jackson! To je celé. Brandon Tudor, muž se šlechtickým jménem, se ten ptačinec (samozřejmě i s čelním oknem auta) pokusil zcela nešlechticky prodat na eBayi.

 

Cena za krále popu ukrytého v ptačím bobku? Pouhých 500 amerických dolarů. Ještě dříve však Tudor stihl svůj příběh o zjevení hudebního velikána odvyprávět všem lokálním médiím a udělal si z lejna byznys – hrnky, láhve, trička a další předměty s obrázkem rozmázlého trusu si můžete koupit v e-shopu.

 

Prodat dnes lze i výkal a novinářská událost se dá vyrobit prakticky z čehokoli – tento text budiž toho důkazem. A pak že z lejna bič neupleteš.

 

Michael Jackson je ve vybrané společnosti: v čem všem lidé dokáží vidět známé tváře? Podívejte se v galerii:

 

 Klíčová slova: katerinakadlecova, rxrxDiskuse ke článku