nahoru

Hotel z ledu nebo podmořský pokoj. Tři tipy na originální dovolenou

Klára Fischleinová10. srpna 2012 • 10:00
Letní dovolená v ice hotelu může být zajímavou změnou.
Letní dovolená v ice hotelu může být zajímavou změnou.
• foto: 
Profimedia.cz

Léto ještě zdaleka nekončí, zbývá několik týdnů vyzývajících k dovolenkové improvizaci. Když už cesta za zážitky, tak ať stojí za to. Vytipovali jsme pro vás 3 hotely, ze kterých nebudete chtít vytáhnout paty.

Vyrazit uprostřed prázdnin do ledového hotelu je tak trochu jako jít proti proudu, ale proč ne? Možnost ubytovat se na takovém místě máte buď v kanadském městě Sainte Catherine de la Jacques, nebo v Jukkasjärvi ve Švédsku. Oba hotely jsou postaveny z několika set tun ledu. V obou se dokonce můžete nechat oddat v místní, jak jinak než ledové, kapli.

 

 

 

Pro ty, kteří už mají plné zuby klasických plážových rezortů, a mohou si dovolit za dovolenou utratit trochu větší částku, by mohl být snovým zážitkem pobyt v dubajském podmořském hotelu. Moderní stavba, všude spousta skla, vody a samozřejmě ryb.

 

 

Fanoušci letadel, zbystřete! Ve městě Arlanda u Stockholmu totiž můžete bydlet přímo v kabině Boeingu 747-212B z roku1976, a to dokonce přímo v kokpitu pilota! Jestli se létat naopak bojíte, zůstaňte v klidu, protože tenhle letoun už se od země neodlepí.

 

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku