nahoru

Google útočí na naši produktivitu. Jeho logo se mění v jednoduché počítačové hry

Klára Fischleinová8. srpna 2012 • 10:00
Google útočí na naši produktivitu. Jeho logo se mění v jednoduché počítačové hry
foto: Screen webu

Zdá se, jako by svět nežil ničím jiným než Olympiádou 2012. Kdo si včera otevřel vyhledavač Google, mohl si s kresleným závodníkem zkusit překážkový běh, který nebyl tak snadný, jak se mohlo zdát. Olympionici ale mají své dvojníky i mezi postavičkami stavebnice Lego nebo na zdech v ulicích Londýna.

 

Čtenáři britského deníku The Guardian se na jeho webových stránkách mohli pobavit zdařilými animacemi několika olympijských disciplín. Hlavní hrdiny těchto animací byli samozřejmě sportovci. Místo těch živých se v nich ale „potí“ panáčci z Lega.

 

 

 

Pro změnu kreslený běžec poutal celé úterý pozornost uživatelů Googlu. Úspěch v tomto imaginárním běhu přes překážky záležel na individuální šikovnosti, ti vytrvalí se ale jistě nevzdali a po prvotním neúspěchu zkoušeli štěstí znovu. Pracovní morálka tím možná včera trochu klesla... Dneska si na Googlu můžete zahrát basketbal. Hrozí ale obdobná návykovost jako včera.

 

 

To běžec Usain Bolt inspiroval umělce Jamese Ochrana, který si říká jednoduše Jimmy C. V ulicích Londýna vytvořil úctyhodné dílo. Boltův obrovský portrét hýřící barvami.

 

 

 

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku