nahoru

Fotí se na stejném místě každých 5 let a budou v tom pokračovat, dokud nezůstane jejich lavice prázdná

Klára Fischleinová7. srpna 2012 • 06:00
Fotí se na stejném místě každých 5 let a budou v tom pokračovat, dokud nezůstane jejich lavice prázdná
foto: Z archivu Johna Wardlawa

Je rok 1982 a parta pěti devatenáctiletých teenagerů z Kalifornie tráví část prázdnin na chatě u jezera Copco. Udělají si společnou fotku, aby na tohle léto mohli v budoucnu vzpomínat. Letos, po třiceti letech, mají v albu takových fotek už sedm.

Z focení na stejné lavici ve stejné póze i s totožným výrazem ve tváři se pro Johna Wardlawa, Johna Dicksona, Marka Rumera, Dallase Burneyho a Johna Moloa stala tradice. Každých 5 let kamarádi znovu vyrážejí k jezeru Copco, aby nastavili samospoušť a zdokumentovali své setkání.

 

 

Filmař, zakladatel vlastní firmy s elektronikou, učitel, sloupkař a zaměstnanec společnosti UPS – to je dnes oněch 5 chlapců z fotografie z léta 1982. Ani jeden z nich nemá děti, jsou ženatí i rozvedení, na jejich přátelství se ale prý nic nemění. To, že se každých 5 let sejdou znovu na chatě a pokračují ve společné tradici, jejich vztah neustále stmeluje.

 

 

Jak zjistila reportérka CNN Kelly Andersen, cílem ani náplní pravidelných pánských jízd prý nikdy nebylo opíjení se, místo toho se předháněli v tom, kdo vymyslí lepší vtip, natáčeli videa, dodnes poslouchají hity 80. let, jako když jim bylo devatenáct…

 

 

V tradici chtějí pokračovat až do smrti, budou se tu prý fotit až do „posledního muže“. Dokonce by si přáli, aby poté někdo vyfotil prázdnou lavici, na niž sedávají.

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku