nahoru

Fotí se na stejném místě každých 5 let a budou v tom pokračovat, dokud nezůstane jejich lavice prázdná

Klára Fischleinová7. srpna 2012 • 06:00
Fotí se na stejném místě každých 5 let a budou v tom pokračovat, dokud nezůstane jejich lavice prázdná
foto: Z archivu Johna Wardlawa

Je rok 1982 a parta pěti devatenáctiletých teenagerů z Kalifornie tráví část prázdnin na chatě u jezera Copco. Udělají si společnou fotku, aby na tohle léto mohli v budoucnu vzpomínat. Letos, po třiceti letech, mají v albu takových fotek už sedm.

Z focení na stejné lavici ve stejné póze i s totožným výrazem ve tváři se pro Johna Wardlawa, Johna Dicksona, Marka Rumera, Dallase Burneyho a Johna Moloa stala tradice. Každých 5 let kamarádi znovu vyrážejí k jezeru Copco, aby nastavili samospoušť a zdokumentovali své setkání.

 

 

Filmař, zakladatel vlastní firmy s elektronikou, učitel, sloupkař a zaměstnanec společnosti UPS – to je dnes oněch 5 chlapců z fotografie z léta 1982. Ani jeden z nich nemá děti, jsou ženatí i rozvedení, na jejich přátelství se ale prý nic nemění. To, že se každých 5 let sejdou znovu na chatě a pokračují ve společné tradici, jejich vztah neustále stmeluje.

 

 

Jak zjistila reportérka CNN Kelly Andersen, cílem ani náplní pravidelných pánských jízd prý nikdy nebylo opíjení se, místo toho se předháněli v tom, kdo vymyslí lepší vtip, natáčeli videa, dodnes poslouchají hity 80. let, jako když jim bylo devatenáct…

 

 

V tradici chtějí pokračovat až do smrti, budou se tu prý fotit až do „posledního muže“. Dokonce by si přáli, aby poté někdo vyfotil prázdnou lavici, na niž sedávají.

 

Že vám v pondělí není do smíchu? Čeští instagramisté vás přesvědčí, že to jde

10 nejzajímavějších českých instagramistů podle fotografa Reflexu Tomáše Tesaře

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,560
21,760
28,510
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější