nahoru

Dali byste si? Mladá Britka oslnila internetové "mecenáše" přírodními nanuky

Klára Fischleinová3. srpna 2012 • 06:00
Ideální letní osvěžení.
Ideální letní osvěžení.
• foto: 
Profimedia.cz

Dewey Cyr se rozhodla prorazit na farmářské trhy s něčím osvěžujícím, čerstvým a ovocným – s nanuky bez chemických konzervantů. Aby mohla svůj nápad realizovat, požádala uživatele webu Kickstarter.com o několik tisíc dolarů.

 

Jen ovoce a bylinné přísady s trochou cukru, žádné potravinářské emulgátory, lahodná chuť a přijatelná cena – takové prý jsou domácí nanuky, které vyrábí Dewey Cyr. Pro věčné dietáře je další velkou výhodou, že mají méně než 100 kalorií.

 

K tomu, aby Dewey mohla své zmrzliny prodávat na farmářských trzích a podobných akcích, potřebuje řadu povolení a také lepší vybavení, než zatím má k dispozici – větší kuchyňské mrazáky, mobilní mrazicí box a tak podobně. Nezbytnou sumu zaokrouhlila na 5 000 dolarů, které se jí povedlo získat prakticky okamžitě. Kickstarteristy její nápad nadchl!

 

Zamířeno má Dewey na farmářské trhy v městech Cambridge a Somerville, poté i na další. V případě úspěchu se chce pokusit získat maloobchodní licenci a nabídnout své nanuky i širší veřejnosti. Za odlišně vysoké částky finančního příspěvku slíbila Dewey uživatelům různé odměny. Jednou z nich je vak s logem Real Pops.

 

V aktuálních horkých dnech se za podobnou iniciativu můžeme v klimatizovaných kancelářích a saunovitých dopravních prostředcích tady v Česku jen modlit.

 

A dost možná budou naše motlidby vyslyšeny. Blýská se totiž na lepší a chutnější časy: v Česku pomalu vznikají malé projekty poctivě dělaných domácích zmrzlin. Nalaďte své chuťové buňky například na webu Tři kopečky.

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku