nahoru

Budeme mít dalšího modrého prezidenta? Na Facebooku boduje Vladimír Franz

pev1. srpna 2012 • 15:30
Budeme mít dalšího modrého prezidenta? Na Facebooku boduje Vladimír Franz
foto: facebook.com/VladimirFranzPrezidentem

Václav Klaus dnes svým podpisem posvětil přímou volbu prezidenta. A zatímco v předvolebních průzkumech dotahuje prezidentského kandidáta Jana Fischera Miloš Zeman, uživatelé Facebooku mají jiného favorita - potetovaného doktora práv, malíře a skladatele vážné hudby Vladimíra Franze.


Na začátku byla facebooková iniciativa, která Franze podporovala bez jeho účasti. To, co ale zprvu vypadalo jako recese, nabralo v pondělí vážnější tón. Vladimír Franz prostřednictvím videa nahraného na stránce iniciativy oznámil, že má o prezidentský post skutečně zájem. Stejně jako ostatní zájemci ale potřebuje na oficiální kandidaturu 50 tisíc podpisů.


Pokud se mu to podaří, má před ostatními kandidáty v jedné oblasti náskok. Facebooková stránka Iniciativy za zvolení profesora Vladimíra Franze prezidentem České republiky už má přes sedm tisíc fanoušků; tedy víc, než kolika se může pochlubit jakýkoliv jiný zájemce o prezidentský post (s výjimkou Karla Schwarzenberga, jenž si ale facebookovou základnu vytvořil už v průběhu voleb do Sněmovny). Současného favorita Jana Fischera na Facebooku například podporuje "jen" necelých 3700 lidí.


Přesto iniciativa nebere kandidaturu Franze smrtelně vážně. Správci stránek umístili na Facebook hned několik zábavných fotomontáží, jejichž prostřednictvím se ptají veřejnosti, proč bychom právě my nemohli mít "modrého" prezidenta Franze. Prohlédněte si je:

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku