nahoru

Vadí vám rozbité silnice? Rusové nacpali díry v asfaltu svým politikům "do úst"

pev25. července 2012 • 06:00
Vadí vám rozbité silnice? Rusové nacpali díry v asfaltu svým politikům "do úst"
foto: Profimedia.cz

Jestli se české silnice v počtu děr mohou rovnat s některou jinou (třeba jen napůl) evropskou zemí, pak je to určitě Rusko.

 

Jedno se ale Rusům musí přiznat. Na věčné kodrcání po rozbitých vozovkách a s tím související nesplněné sliby politiků dokáží upozornit opravdu kreativně.

 

O čem je řeč? Na jedné z ulic ve městě Jekatěrinburk se objevily tři nasprejované tváře, jejichž ústa leží přesně v místech, kde v silnici vězí nepřehlédnutelné díry.

 

Jedna patří novému guvernérovi Sverdlovské oblasti Jevgeniji Kuivaševovi, který označil opravy vozovek za svou hlavní prioritu. Na další mohou kolemjdoucí rozpoznat radního města Jevgenije Ponurova, jenž v minulosti slíbil, že oprava městských silnic bude završena v dubnu letošního roku.

 

A na poslední by se určitě poznal Alexander Jakob, šéf Jekatěrinburské administrativy. I on v minulosti uklidňoval tamní občany, že ulice budou uvedeny do pořádku.

 

Všichni tři mohou doufat, že zůstane jen u děr v nasprejovaných ústech a že se další díry jednou neobjeví v místech, která momentálně zdobí jejich zářivý úsměv.

 

 

Jen tak mimochodem, svou mnohoznačností a dopravní tematikou nám celá akce vzdáleně připomíná výtvor neznámého autora, který na konci května umístil na silnici u středoanglického Solihull hravé dopravní značky.

 

Anglie má vlastního Romana Týce. Vytvořil hravé dopravní značky

pev


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucek


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější