nahoru

Vadí vám rozbité silnice? Rusové nacpali díry v asfaltu svým politikům "do úst"

pev25. července 2012 • 06:00
Vadí vám rozbité silnice? Rusové nacpali díry v asfaltu svým politikům "do úst"
foto: Profimedia.cz

Jestli se české silnice v počtu děr mohou rovnat s některou jinou (třeba jen napůl) evropskou zemí, pak je to určitě Rusko.

 

Jedno se ale Rusům musí přiznat. Na věčné kodrcání po rozbitých vozovkách a s tím související nesplněné sliby politiků dokáží upozornit opravdu kreativně.

 

O čem je řeč? Na jedné z ulic ve městě Jekatěrinburk se objevily tři nasprejované tváře, jejichž ústa leží přesně v místech, kde v silnici vězí nepřehlédnutelné díry.

 

Jedna patří novému guvernérovi Sverdlovské oblasti Jevgeniji Kuivaševovi, který označil opravy vozovek za svou hlavní prioritu. Na další mohou kolemjdoucí rozpoznat radního města Jevgenije Ponurova, jenž v minulosti slíbil, že oprava městských silnic bude završena v dubnu letošního roku.

 

A na poslední by se určitě poznal Alexander Jakob, šéf Jekatěrinburské administrativy. I on v minulosti uklidňoval tamní občany, že ulice budou uvedeny do pořádku.

 

Všichni tři mohou doufat, že zůstane jen u děr v nasprejovaných ústech a že se další díry jednou neobjeví v místech, která momentálně zdobí jejich zářivý úsměv.

 

 

Jen tak mimochodem, svou mnohoznačností a dopravní tematikou nám celá akce vzdáleně připomíná výtvor neznámého autora, který na konci května umístil na silnici u středoanglického Solihull hravé dopravní značky.

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku