nahoru

50 odstínů radosti ze života! Krásná běžkyně se rozverně roztančuje – a suverénně vítězí

Kateřina Kadlecová23. července 2012 • 09:48
tanec na dráze
tanec na dráze
• foto: 
YouTube.com

Devatenáctiletá Michelle Jenneke, reprezentantka Austrálie v běhu na sto metrů překážek, před pár dny zazářila na juniorském mistrovství světa v Barceloně.

 

A podařilo se jí to dokonce dříve, než vůbec vyběhla. Než totiž zaklekla do bloků, rozehřívala se senzačním tancem na imaginární melodii. Její dvouminutové bokotřesení, stehnochvění, vlasovlání a zářivý úsměv jí zaručily lásku publika reálného i virtuálního.

 

Na YouTube ji k dnešnímu dni viděly miliony diváků; já sama, přiznám se, asi pětkrát, a to jsem heterosexuální feministka a sexualizaci žen, sportovkyň obzvlášť, nesnáším.

 

Ale tohle představení je prostě tak roztomilá oslava života, mládí, krásy atd., že by se mohlo ordinovat jako životabudič a šestiminutové video by mělo běžet před každou schůzí poslanecké sněmovny.

 

Optimismus se půvabné protinožce vyplatil i v běhu samotném – vyhrála svůj rozběh a ve finále skončila na pátém místě. Jen škoda, že juniorka letos nepotěší tribuny v Londýně; musíme si počkat ještě čtyři roky, než úvodním strečingem smete diváky z tribun olympiády v Riu de Janeiro.

 

Podívejte se, jak nějaký génius ze sportovního blogu With Leather  namixoval záběry Michellina radostného tance na profláklou osmdesátkovou hitovku Boys od Sabriny, která se tak konečně stává snesitelnou.

 

 Klíčová slova: katerinakadlecova, rxrxDiskuse ke článku