nahoru

Dětský voják a policista s kokainem. Britský fotograf oživil další slavné výtvory Banksyho

pev 18. července 2012 • 13:02
Dětský voják a policista s kokainem. Britský fotograf oživil další slavné výtvory Banksyho
foto: Nick Stern

Britský fotograf Nick Stern si s "kopírováním" slavného streetartového umělce Banksyho nedá pokoj. Jen několik týdnů poté, co odhalil prvních osm snímků, představil Reflexu hned jedenáct nových fotografií, v nichž se pokouší co nejvěrněji napodobit Banksyho kontroverzní výtvory z cihlovýh zdí i domovních omítek.


Nicka Sterna jsme vám představili minulý měsíc. Tehdy vzdal známý britský fotoreportér, který v minulosti dokumentoval po celém světě například občanské nepokoje nebo dětskou prostituci, největší hold legendárnímu streetartovému umělci Banksymu fotosérií "You are not Banksy" (Nejsi Banksy). Už tehdy slíbil, že Reflexu zakrátko předvede nové přírůstky, s nimiž si dá ještě víc práce.


K fotografiím s Ježíšem zavěšeným na nákupních taškách, anarchistou vrhajícím kytici nebo líbajícími se strážníky nově přibyla například fotoreprodukce dětského vojáka, dítěte šijícího britské vlajky na diamantové jubileum královny nebo pankáče s matkou.


Prohlédněte si jeho nejnovější (i starší) výtvory:

"Fotografoval jsem kamaráda (herce v Los Angeles) a chtěl jsem pořídit nějaké snímky, na kterých má hnědou mikinu s kapucí a vypadá jako anarchista. To mi vnuklo myšlenku vyfotit vrhače květin. Potom mě zajímalo, jestli je možné přetvořit další Banksyho díla. Chtěl jsem vědět, jak blízko k originálům se mi podaří přiblížit," popsal v červnu Reflexu zrod i smysl unikátní série snímků.


S hotovou fotosérií má velké plány. Už teď své fotografie prodává v limitovaném množství na vlastním webu a zároveň se chystá vydat je v knižní formě - právě jedná s vydavateli. Přestože zatím neví, do jakého projetku se pustí následně, určitě o Nicku Sternovi ještě uslyšíme.

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku