nahoru

Instagram oslavil druhé narozeniny. A přímo přetéká lidskými příběhy

Klára Fischleinová 18. července 2012 • 06:00
Instagram oslavil druhé narozeniny. A přímo přetéká lidskými příběhy
foto: Archiv webu Stagram

Kam vyrazit, co si vzít s sebou, jak se obléct nebo na čem si pochutnat – tohle můžete vysledovat na Instagramu a ještě přitom vyhrát. Nejtěžší je dostat dobrý nápad a zalíbit se ostatním „instagramistům“.

 
Aktuálně má aplikace, která v pondělí oslavila své druhé narozeniny, víc než 30 milionů registrovaných uživatelů, přes 5 milionů nahraných fotek denně a u nich téměř 600 „lajků“ a 80 komentářů za sekundu. Z Facebooku a ostatních sociálních sítí jsme zvyklí na stav „sledovat a být sledován“, takže záliba ve fotoaplikaci Instragram není překvapivá.


Fotky v soutěžích, do kterých se v aplikaci může každý uživatel zapojit, vyprávějí beze slov někdy dojemný, jindy inspirativní nebo humorný příběh.


V prvomájové soutěži s tématem Mír a láska zvítězila uživatelka, která se s Instagramem podělila o snímek pusinkujících se dětí. Roztomilé! V souboji na téma Inteligentně oblečen všude pomyslně přepral konkurenci soutěžící, který sem nahrál fotku muže v obleku, jak kráčí bazénem plným vody. Vtipné!


Zadání Životní styl milionáře nejlépe vystihl mladík stojící na posteli s nebesy v luxusně vybavené ložnici. Nápadité! Dokonce dva výherci porazili ostatní uživatele v soutěži Obří mapa veřejné dopravy ve světě. Zajímavé!


Těžko se dá předem odhadnou, čí pohled na zadané téma bude odměněn nejvíce „lajky“. Někdy vítězí skoro až umělecký snímek, jindy technicky nedokonalá fotka se skvělým nápadem.


Po dvou letech je ale jasné, že Instagram pevně zakořenil v životě uživatelů iPhonů (a od dubna i smartphonů s operačním systémem Android, více zde), kteří se o kousky své každodenní reality neváhají podělit se světem.

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinovaDiskuse ke článku