nahoru

Před lety vyhrál Czech Press Photo, dnes ho všichni kritizují za fotky olympioniků

Klára Fischleinová10. července 2012 • 14:00
Před lety vyhrál Czech Press Photo, dnes ho všichni kritizují za fotky olympioniků
foto: Profimedia.cz

Joe Klamar, původním jménem Jozef Klamár, před třemi lety získal prestižní cenu Czech Press Photo. Snímek Baracka Obamy na Hradčanském náměstí v Praze velebili odborníci jako originální momentku, kterou se Klamar odlišil od stovky dalších přítomných fotografů. Dnes však čelí tvrdé kritice, a to za studiové snímky amerických olympioniků.

Hodnocení fotografií je vždy subjektivní, tentokrát se však většina kritiků shoduje. Klamarovy fotky působí příliš amatérsky, jsou často bez nápadu a ani technicky ne vždy dokonalé.

 

 

Nelíbí se ani většině internetových čtenářů, které kritika renomovaného fotografa pochopitelně zaujala. V komentářích se objevují hodnocení typu: "Tyhle fotky vypadají jako z Facebooku", nebo "Kdybych za tohle zaplatil, chtěl bych své peníze zpátky".

 

 

Možná se fotograf snažil atlety zachytit jako obyčejné lidi, ne vrcholové sportovce. Ale výsledkem jsou snímky, které zkrátka nevypadají jako profesionální práce. Od bývalého fotografa Reuters a současného šéffotografa francouzské tiskové agentury AFP asi každý čekal víc.

 

 

Jaký je váš názor? Je kritika přehnaná, anebo opodstatněná? Prohlédněte si některé z fotografií v galerii.

 

 

 

Klára Fischleinová


Klíčová slova: rxrx, klarafischleinova, Joe KramarDiskuse ke článku