nahoru

Nechal na lavičce fotoaparát a pak si pro něj přišel. Co našel?

pev4. července 2012 • 11:57
Nechal na lavičce fotoaparát a pak si pro něj přišel. Co našel?
foto: Heptagonsun (via Imgur.com)

Dostali jsme se do doby, kdy se fotoaparáty na jedno použití staly tak nadbytečnou věcí, že si je můžeme dovolit zapomenout klidně na lavičce v parku.


 
Uživatel, který na webu pro sdílení fotografií Imgur vystupuje pod přezdívkou Heptagonsun, sice jeden takový "papírový" foťák na lavičce nechal, ale rozhodně ne neúmyslně.

 
K lavičce ho přivázal tenkým provázkem a na dřevěnou opěrku nalepil papír s následujícím textem:

 
"Ahoj, tento fotoaparát jsem přivázal k lavičce proto, abyste mohli vyfotografovat kohokoliv nebo cokoliv si zamanete. Děkuji za účast, vrátím se později, abych ho vyzvedl."

 
Fotoaparát na místě ležel od 14. hodiny až do půl jedenácté stejného dne. A jak je vidět na pořízených fotografiích v následující galerii, šance využilo hned několik procházejících pejskařů, rodičů a skupinek lidí, kteří se v parku sešli za setmění. Z poslední, nekvalitní fotografie můžeme dokonce usuzovat, že se na moment "vydal" i na rušnější místo.
 
Přestože se autor otevřeně inspiroval v čtyři roky starém projektu webu The Plug (o vzdáleně podobném projektu fotících popelnic jsme mimochodem psali v dubnu), čerstvě vyvolané snímky vzbudily dnes na webu obrovský zájem - za pouhých deset hodin je vidělo díky sdílení na sociálních sítích už téměř půl milionu lidí.


pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku