nahoru

Pánové, jaký máte účes? Playboy odhalil souvislost mezi dámským přirozením a pánskými sestřihy

pev26. června 2012 • 06:00
Playboy
Playboy
• foto: 
YouTube.com

Je legrační, jak módní dámské sestřihy "tam dole" v posledních dekádách ovlivnily pánské účesy. To je v kostce sdělení nové virální reklamy jihoafrické mutace Playboye, časopisu, který od založení v padesátých letech sází na kombinaci pikantních fotografií a originálního humoru.


Spot, který za deset dnů zaznamenal přes čtvrt milionu zhlédnutí, natočil Jason Fialkov z tvůrčí společnosti Egg Films (ta stojí mimo jiné i za posledním klipem jihoafrické rap-rave skupiny Die Antwoord).


A protože chce Playboy naznačit, že se v předchozích desetiletích podílel nejen na sexuální, ale i na módní revoluci, v třiceti sekundách provádí diváka "historií" pánských účesků druhé poloviny dvacátého století.


V roce 1962 tak Playboyem na vlnách rockových rytmů listuje muž s obrovským afrem, jehož na stejné židli v kadeřnickém salonu vystřídá od dvanáct let později muž s poznatelně kratším sestřihem.


Rok 1985 už se nese jen ve znamení symbolického číra, které v roce 2012 nahradí dnes tak moderní pleška. Ale o vlasech to nakonec vlastně vůbec není, že.
pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku