nahoru

Češi prý mají čtvrtý nejvíc sexy přízvuk. Ale co jsme proti Irům či Italům

far20. června 2012 • 12:00
Petra Němcová
Petra Němcová
• foto: 
Profimedia.cz

Dobrých zpráv je málo. Když už se něco pozitivního objeví, často po tom nadšeně skočíme. Dnes například po Facebooku letí anketa, podle které máme my Češi čtvrtý nejvíc sexy akcent na světě. Kdo vede?

Průzkum je sice rok starý, ale znáte "ty fejsbuky": občas se něco chytne a žije to svým novým životem. Jako tato anketa, o které psal cestovatelský web CNN loni v srpnu.

 

Redakce CNNGO tvrdí, že sedm tisíc jazyků světa znamená také sedm tisíc způsobů, jakým akcentem obarvit angličtinu. Vybrali ty nejvíce sexy akcenty a sestavili tucet vítězů. Jak žebříček vypadá?

 

 1. Itálie
 2. Francie
 3. Španělsko
 4. Česko
 5. Nigérie
 6. Irsko
 7. Oxfordská angličtina
 8. Jih USA
 9. Brazilie
 10. Trinidad
 11. Thajsko
 12. Argentina

 

Jako vzory české výslovnosti jmenují modelku Petru Němcovou a hokejistu Jaromíra Jágra.

 

Jinde čeština nedominuje

Nechceme čtenářům kazit radost, ale na nějaký velký triumf češtiny to zase nevypadá. V přidružené čtenářské anketě jsme rozhodně nedopadli takhle dobře. Pro Česko hlasovalo jen 3,7 % čtenářů a patřilo mu 47. místo. Vyhrál Trinidad před Francií, British Oxford, Španělštinou a Italštinou.

 

V jiných anketách se čeština také nevyskytuje. V roce 2009 například udělala firma Onepoll.com výzkum mezi pěti tisíci ženami. Vzešlo z toho toto pořadí:

 

 1. Irsko
 2. Itálie
 3. Skotsko
 4. Francie
 5. Austrálie
 6. Anglie
 7. Švédsko
 8. Španělsko
 9. Wales
 10. USA

 

Česko zde ostrouhalo, naopak dobře na tom tradičně jsou Irové, Italové a Francouzi. Jaká výslovnost je nejvíc sexy podle vás? Napište do komentářů.

 

far


Klíčová slova: rxrxDiskuse ke článku