nahoru

Jak to vypadá, když opravdu, ale opravdu milujete svůj nástroj

far 15. června 2012 • 14:40
Steven z Piano Guys a jeho největší parťák
Steven z Piano Guys a jeho největší parťák
• foto: 
PianoGuys @ YouTube

Když ji miluješ, není co řešit. Kdyby byla pravdivá jen desetina z následujícího videa, tak na světě asi nenajdete hudebníka, který je svému nástroji tak oddaný, jako je Steven Sharp Nelson. Svoje cello si v něm s sebou bere úplně všude, jen se podívejte.

Štastni pospolu. Zdá se, že to je písnička, která asi nejlíp vystihuje vztah Stevena Sharpa Nelsona k jeho nástroji. Ukazuje to tenhle perfektní videoklip s předělávkou písně Happy Together od The Turtles. Nelson chodí se svým cellem do kina, do fitka, na autodrom a dokonce absolvuje společný seskok padákem:

 

Nelson je polovina hudebního dua The Piano Guys, která už přes dva roky baví posluchače díky svému kanálu na YouTube. Sedm jejich videí dosáhlo nad pět milionů zhlédnutí. A všechna jejich dílka dohromady právě sahají po úctyhodné hranici sto milionů diváků.

 

Piano Guys se dušují, že při natáčení videa nebylo žádné cello zraněno. K natáčení pro jistotu používali lacinější "kaskadérský" nástroj.  "Po tom všem filmování měl Jackie (pojmenovali jsme ho po Jackie Chanovi) jen jedno malé škrábnutí z nákupního vozíku. To dokazuje pravdivost rčení, že je více nehod při jízdě s nákupním vozíkem než při skydivingu," vysvětlují v komentářích u videa.

 

Nejnovější kousek Piano Guys s cellem je tahle svérázná svatební předělávka Pachelbelova Kánonu v D-dur:

 

Jedno z jejich nejslavnějších videí je pak tato parodie na Star Wars:

far


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku