nahoru

Tohle nejsou ruiny. Architekt s duší umělce dekonstruoval domy

pev8. června 2012 • 12:13
Tohle nejsou ruiny. Architekt s duší umělce dekonstruoval domy
foto: Profimedia.cz

To, co napohled vypadá jako ruiny právě zbořeného domu, jsou ve skutečnosti jednoduché, ale zároveň vizuálně silné fotomontáže futuristického designéra Michaela Jantzena.


I když se Jantzen ve svém profesním životě zabývá skutečnými návrhy obytných domů, komerčních struktur, veřejných prostor nebo mostů, sám se nepovažuje za architekta, ale spíš za umělce a vynálezce, který pracuje s architekturou jako s uměleckou formou.


Svou poslední fotosérií, kterou nazval Dekonstrukce domů, vzdal hold abstraktnímu umění. Na každé z nich najdete záměrně pokroucenou vilu, před niž sedí majitel, který se podobou svého domu očividně smířil. Jantzen těmito snímky nechce bez rozmyslu provokovat, rád by donutil k zamyšlení lidi, pro něž domov životní jistota, stabilní bod v jejich soukromém vesmíru.


"Chci přetvořit vybudované prostředí tak, abych rozšířil dosah lidského vědomí," popsal své motto na vlastním webu. Ve stejném "roztříštěném" stylu, který odhalil ve fotomontážích, Jantzen navrhl už v minulosti M-House; přemístitelný dům, který je možné jako skládanku přetvořit do mnoha různých podob.

 

 

 


 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku