nahoru

Marilyn Monroe po půl století vstane z mrtvých. Jako zpívající "hologram"

pev4. června 2012 • 06:00
Marilyn Monroe po půl století vstane z mrtvých. Jako zpívající "hologram"
foto: Profimedia.cz

Smrtí už kariéra slavných herců a zpěváků nemusí skončit. Nevyjímaje sexsymbol minulého století - Marilyn Monroe, jejíž fanoušci si letos v srpnu připomenou padesát let od jejího skonu. Podle webu The Hollywood Reporter se božská Marilyn letos objeví na pódiu. Samozřejmě ne ve své fyzické schránce, ale jako digitální kopie.

 

Zatímco Japoncům už návštěva koncertů zpěvaček stvořených z jedniček a nul pomalu zevšedněla (za všechno mluví popularita virtuální zpívající "lolity" Hatsune Miku), na Západě jsou koncertující "hologramy" pořád nedostatkovým zbožím.

 

Letos na pódiu ožil zesnulý rapper Tupaca Shakura, který se na konci 20. století zapsal se 75 miliony prodaných hudebních nosičů do Guinessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější rapper historie.

 

Stejně jako v případě Hatsune Miku se nejednalo o hologram v pravém slova smyslu; statisíce přítomných i internetových diváků sledovalo na dubnovém festivalu v americkém Coachella Valley ultradetailní digitální projekci, kterou organizátoři promítali na velké zrcadlo.

 

 

Stejnou technologii chce nyní společnost Digicon Media použít i k oživení Marilyn Monroe. Její koncert dostal zatím jen pracovní název: Virtuální Marilyn naživo - Hudební oslavy zrození popové ikony, a zúčastní se jej prý i živí zpěváci. I když zatím není jasné ani to nejdůležitější - tedy kde se bude koncert odehrávat, organizátoři prý chtějí vše stihnout do konce roku.

 

 

Pokud bude vystoupení Marilyn Monroe komerčně úspěšné, dovedeme si představit, že se se budeme čím dál častěji potýkat s novým hudebním trendem - "živými" vystoupeními zesnulých celebrit. Kdo by si nakonec nechtěl na vlastní oči a uši poslechnout koncertujícího Elvise Presleyho, Freddieho Mercuryho nebo Michaela Jacksona?

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku