nahoru

5 zásadních zpráv na pátek pro děti, rodiče a jiné vězně

aja1. června 2012 • 11:49
Podpořeno z fondu Davida Ratha
Podpořeno z fondu Davida Ratha
• foto: 
archiv

Nejzásadnější novinky, které vám možná unikly.


1. Dítě vyhodili z letadla (ne, za letu to nebylo), když se vztekalo kvůli iPadu

Dnes je Den dětí. Jaká je s nimi radost, to ukazuje třeba příběh jedné rodiny z Washingtonu. Vyrazili na dovolenou, usedli do letadla. Když ovšem tříletému synovi při startu na chvíli odebrali iPad, popadl ho amok. Odloučení od svého věrného druha neustál a křičel tak intenzivně, že rodinu z letadla vykázali. Takže hezký Den dětí všem!

 

2. Co děti, ale koblihy!

Dnes není jen Den dětí. Amerika slaví Donuts day, tedy den donutů a koblih. Nejsvětější svátek pro Homera Simpsona a americké policisty. Ale příslušníků této církve je evidentně spousta: v Americe se za měsíc vyprodukuje deset miliard donutů. Až půjdete kolem cukrárny, vzpomeňte si na dnešní oslavence a kupte si donut nebo koblihu. Další zásadní fakta najdete v této infografice:

Click image to see a larger versionFun Facts About DonutsFun Facts About Donuts via H&R Block

 

3. Velká cola se v New Yorku přesune do malé ilegality

To blízká příbuzná donutů - Coca-Cola - rozhodně nemá důvod k oslavám. V New Yorku totiž chystají zákaz velkých slazených nápojů. V rámci boje proti obezitě si prý v budoucnu colu nedáte v kinech ani v restauracích. Jakýkoliv slazený nápoj, který bude mít víc než 16 uncí (mluvíme tedy o větších než půllitrových lahvích), dostane na těchto místech stopku. V normálních obchodech ale bude dále k dostání, takže neočekávejte, že by vznikla úplná colová prohibice a vězení se zaplnila závisláky a překupníky s tekutým cukrem.

 

4. David Rath má nové bydliště

České vězeňství nápor milovníků coly nečeká, ale zato mají jednoho VIP klienta - samozřejmě myslíme Davida Ratha. Tvůrci českého serveru mapy.cz si na toto téma krapet zavtipkovali. Když do nich zadáte "David Rath", nasměrují vás na Vazební věznici Litoměřice. Snad se tento vtípek dostane i ke správcům zbrusu nových webových stránek Poslanecké sněmovny. Ta má hezkou stránku se zasedacím pořádkem, kde pozornost obzvlášť přitahuje jedno šedivé políčko mezi oranžovými:

 

5. Breivik bude mít ve vězení placené společníky

Masový vrah Anders Breivik je samozřejmě úplně úplně jiný formát. V tamní věznici si to uvědomují a řeší, jak umožnit Breivikovi ve vězení kontakt s lidmi, ale zároveň neriskovat, že by některého spoluvězně vzal za rukojmí a pod výhružkami se dostal z vězení ven. Věznice proto najme speciální nové zaměstnance, kteří budou sloužit jako jeho společníci. Breivik si s nimi může zahrát fotbal nebo šachy. "Něco mi říká, že by ho bavil taky paintball," glosuje to na Twitteru Miloš Čermák.

 

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku