nahoru

Anglie má vlastního Romana Týce. Vytvořil hravé dopravní značky

pev31. května 2012 • 06:00
Anglie má vlastního Romana Týce. Vytvořil hravé dopravní značky
foto: Profimedia.cz

Kdyby si výtvarník Roman Týc počínal stejně jako autor značek, které si můžete prohlédnout v galerii, nejspíš by se nikdy nepodíval do vězení.


Na silnici u středoanglického Solihull se o víkendu objevily značky, na nichž neposedné postavičky dělají všechno možné, jenom ne svou "práci".


Něco podobného si v Česku vyzkoušel zmíněný Týc (vlastním jménem David Hons), který v roce 2007 na padesáti semaforech vyměnil stojící (červené) a chodící (zelené) siluety panáčků za panáčky čůrající, ležící nebo popíjející z lahve. Veřejně se k svému dílu přihlásil a letos si za odmítnutí zaplatit pokutu za údajné poškození cizí věci šel na měsíc sednout za mříže.


Britský guerillový umělec si dával větší pozor; přestože řidiče podle plánu pobavil čtyřmi vtipnými silničními značkami, nikdo si na něj jen tak nedošlápne - pod své dílo se totiž podepsal neidentifikovatelnou přezdívkou Dekay.


Nejspíš by mu ale nic nehrozilo ani v případě, kdy by se sám přišel nahlásit. Podle mluvčího solihullské radnice se totiž značky tamním zástupcům líbily: "Tyto značky patrně vytvořil někdo s velkou dávkou tvořivosti a dobrým smyslem pro humor," řekl deníku The Sun.

 

I když jsou oba případy jen těžko srovnatelné (Dekay žádnou cizí věc nepoškodil), můžeme Britům jejich nadhled jenom závidět.

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku