nahoru

5 naprosto zásadních zpráv před víkendem

aja, pev25. května 2012 • 07:29
Gary Connery
Gary Connery
• foto: 
Profimedia.cz

Už vám všechny korupční kauzy lezou krkem? Zneklidňuje vás vývoj české ekonomiky, hořící lesy, nebo nízká kvalita potravin v českých supermarketech? Na chvilku na všechno zapomeňte, je konec týdne. Abychom vám trochu usnadnili přechod do "klidového stavu," přínášíme vám pět naprosto zásadních zpráv před víkendem.

 

 

1. Minifilm Z 873 fotek

 

Fotobanka Getty Images si nechala vytvořit minutový příběh poskládaný z jejích fotografií. Zajímavý experiment, který nám ale zároveň připomíná, jak jsou některé fotky z fotobank specifický a nechtěný komediální žánr.

 

2. LEGO má postavičky k olympiádě

Lego nespí a vydalo sérii mírně obskurních postaviček k olympiádě. Furt přemýšlíme, jestli je boxování se zlatou medailí na krku především hodně sebevědomé nebo hodně nepraktické.

 3. Jsem hudebník. Na co hrajete? Na Google

Středeční netradiční logo Googlu jste asi viděli: změnilo se v syntezátor Moog. Řada lidí pak na logo Googlu zahráli a nahráli poměrně zajímavé kousky. Třeba tato interpretace Daft Punk:

 

 


4.Pád bez padáku

Když za sebou máte stovky seskoků a vždycky se pohodlně snesete na padáku, je určitá šance, že vás po čase přestane bavit. A začnete přemýšlet o drobném vylepšováku. Co třeba padák pro změnu neotevřít a přistát ve speciálně upravené kombinéze do hromady kartonových krabic? Přesně to se povedlo filmovému kaskadérovi Garymu Connerymu, který vyskočil z vrtulníku v 730 metrech. Elegantní přistání by mu mohl závidět i leckterý opeřenec. Respekt.
5. Zajíci u soudu

Evropští výrobci čokolád si oddechli. Švýcarské čokoládovně Lindt se skoro povedlo prosadit zákaz výroby velikonočních čokoládových zajíců v zlaté fólii s červenou stužkou kolem krku. Takové zajíce totiž sama vyrábí už od roku 1952. K Evropskému soudnímu dvoru proto podala žádost o ochrannou známku. Neuspěla, její zlatí zajíci jsou prý příliš málo výjimeční. Na výrobních pásech po celém světě se tak mohou dál nerušeně "rozmnožovat".


aja, pev


Klíčová slova: petrvnoucek, adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku