nahoru

Fotografický "Blow Job". Litevský fotograf dělá snímky zdeformovaných obličejů

pev25. května 2012 • 06:00
Fotografický "Blow Job". Litevský fotograf dělá snímky zdeformovaných obličejů
foto: Profimedia.cz

Litevec Tadas Černiauskas se začal před dvěma lety živit jako svatební fotograf. Snímky z jeho posledního fotografického experimentu byste si ale do vzpomínkového alba nejspíš nenalepili. Zatímco některé diváky jeho bizarní nápad děsí, jiné prý rozesmívá k slzám.

 

O co šlo? Černiauskas dal dohromady sto dobrovolníků, kteří mu ochotně zapózovali před objektivem v momentu, kdy jim přímo proti obličeji pustil silný proud vzduchu. Svou kolekci zdeformovaných portrétů nazval v dvojsmyslné narážce 'Blow Job'.


Bláznivé fotografování uspořádal před dvěma týdny během akce Design Weekend v litevském Vilniusu, na níž představil zájemcům své studio Tadao Cern.


"Chtěl jsem udělat něco velmi legračního jak pro sebe, tak pro návštěvníky, jen se zasmát a pobavit se. Překvapilo mě, že přišlo tolik pohodových lidí, kteří se nebáli, že budou vypadat směšně," popisuje neobyčejný zážitek fotograf, který dřív pracoval jako architekt.


Jednoho dne se ale rozhodl obrátit vlastní život vzhůru nohama a začal se plně věnovat fotografii. A jak uvádí na vlastním webu, impulzivního rozhodnutí v žádném případě nelituje.

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku