nahoru

Podívejte se na rozdíl mezi americkým, britským a francouzským letištním avatarem. No není to jak z nějakého vtipu?

aja24. května 2012 • 06:00
Podívejte se na rozdíl mezi americkým, britským a francouzským letištním avatarem. No není to jak z nějakého vtipu?
foto: youtube.com

Zahraniční letiště mají novou módu: instalují pseudo-hologramy, které/kteří slouží jako virtuální průvodci pro turisty. Neodmlouvají, neonemocní, nestávkují. A možná o nás vypovídají mnohem víc, než bychom očekávali.

Včera jste si zde mohli přečíst, že v New Yorku budou mít nového virtuálního asistenta: na skleněnou desku se promítne postavička s náznaky 3D perspektivy, která vám dá instrukce, kudy se probloudit až k letadlu.

 

Nejsou úplně první: podobné mají třeba v Paříži, v Londýně či Manchesteru. Pařížské letiště Orly si vyslechlo tehdy své - nejčastější vtípky se točily kolem toho, že tihle roboti snad nebudou tak často stávkovat.

 

První setkání s letištním avatarem může být zklamání: nečekejte žádnou Siri, se kterou si hezky pokecáte a možná se do ní jako Rajesh "Raj" Koothrappali z Big Bang Theory zamilujete. Je to jen pokročilejší tlampač, který bude omílat předem dané informace, ale komunikovat neumí.

 

Fascinující jsou ale rozdíly mezi těmito pseudo-hologramy v různých zemích. Podívejte se, po jakých svých zaměstnancích či komparzistech v jednotlivých státech šáhli, když své avatary modelovali.

 

Americká hologramka je svůdná a při demonstraci vysloveně flirtovala: "Můžu se změnit v cokoli, co budeš chtít." Jen se na ni podívejte:

 

Britská virtuální obsluha je ostrovně korektní, přesná, věcná, suchá:

 

Francouz je pokus o nonšalantního chlapíka se strništěm:

 

Nepřipadá vám, že postavičky jsou jak z učebnice národních stereotypů? Možná už za pár let bude platit pořekadlo "ukaž mi svého letištního avatara, a já ti povím, odkud jsi".

 

No jo, jenže jak tedy bude vypadat český hologram? Co myslíte?

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrx



Diskuse ke článku