nahoru

Na newyorských letištích už se neztratíte. Nasměruje vás virtuální avatar

pev23. května 2012 • 10:10
Avatar
Avatar
• foto: 
Profimedia.cz (ilustrační foto)

Provozovatel tří hlavních newyorských letišť, společnost Port Authority of New York and New Jersey, v létě zavede do odbavovacích hal a dalších místností technologii budoucnosti. Bude vypadat jako atraktivní žena, bude se na vás usmívat a navede vás přesně tam, kam potřebujete. Ve skutečnosti ale půjde o virtuálního, počítačem vytvořeného avatara.

 

 

Podle webu deníku The Wall Street Journal se nové hi-tech vybavení objeví jak na letišti JFK, tak i v halách letišť Newark Liberty a La Guardia. Port Autority technologii pronajme na šest měsíců za 180 tisíc dolarů (v přepočtu přes 3,5 milionu Kč). Pokud by si ji chtěli koupit, stála by je o 70 tisíc dolarů víc.

 

Zmíněná letiště podle webu navštíví každoročně přes 100 milionů cestujících, jen během letních měsíců se na něj přitom podívá plná třetina z celkového počtu.

 

Nápad na pronájem avatara ale nevznikl z pouhého rozmaru vedení společnosti. Rozhodla se tak poté, co se k plánovaným změnám vyjádřilo deset tisíc oslovených lidí. Kromě avatara se v odbavovací hale a dalších prostorách letiště v létě objeví i sto nabíjecích stojanů na moblní telefony a další místa na sezení.

 

pev


Klíčová slova: rxrxDiskuse ke článku