nahoru

Krása lze "spočítat", tvrdí vědci. Podívejte se na nejhezčí dívčí tvář světa

rx29. dubna 2012 • 14:31
Florence Colgate (18)
Florence Colgate (18)
• foto: 
ABCNews

Osmnáctiletá Britka Florence Colgateová studuje gymnázium a přivydělává si o víkendech jako servírka v malé restauraci s tradičními "fish and chips". V soutěži pořádané televizí ITV, které se zúčastnilo dalších osm tisíc žen, vyhrála jako ta nejkrásnější.

Kdo to rozhodoval? Kupodivu ne porota složená z celebrit či bývalých modelek, nýbrž ... vědci. Ti tvrdí, že tajemství krásy je v dokonalé symetrii a průměrnosti. Zní to paradoxně, vždyť krása je považována za cosi spíše výjimečného. Ale průzkumy potvrzují, že jako "krásný" vnímáme opravdu takový obličej, jehož rysy mají hodnoty co nejvíc se blížící průměru.

 

 

Jaké ty hodnoty jsou? Vzdálenost mezi panenkami očí je o něco méně než polovina (přesně 46 procent) šířky obličeje, měřené od jednoho ucha k druhému. A vzdálenost mezi očima a ústy je třetinová v porovnání s celkovou délkou obličeje od brady až po temeno.

 

 

Zajímají vás "míry" osmnáctileté Florence? 46 procent a 32,8 procent. Ze všech účastnic se nejvíc blížily "požadovaným" hodnotám. A jak můžeme vidět na fotografiích (třeba na Florencině facebookové stránce), celkem to funguje. Ta dívka je opravdu krásná.

 

 

Než si vezmete krejčovský metr a začnete pracně přeměřovat svůj vlastní obličej, můžete se podívat na rozhovor s majitelkou "nejkrásnější tváře", odvysílaný populární americkou ranní show na televizi ABC:

 

video platform video management video solutions video player

rx


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře