nahoru

Lodí otřásl náraz. Před sto lety. Jaký byste poslali tweet z potápějícího se Titanicu?

rx14. dubna 2012 • 20:40
titanic
titanic
• foto: 
Profimedia.cz

Je sobota večer. Přesně před sto lety začalo jedno z největších námořních dramat dvacátého století. "Nepotopitelný" Titanic narazil v Atlantickém oceánu do ledovce a o několik hodin později zmizel pod hladinou. Námořní katastrofu přežilo kolem 700 pasažérů, přesto dnes mnohé zůstává zahaleno tajemstvím.

Kdyby k této nehodě došlo dnes, určitě bychom věděli mnohem víc. Mimo jiné i díky takzvaným sociálním médiím, jako je Facebook nebo Twitter, kam by pasažéři Titaniku nepochybně posílali své zážitky.

 

 

Britské vydavatelství History Press se o něco podobného pokusilo se stoletým zpožděním: založilo na Twitteru účet, kde o událostech na Titaniku - počínaje vyplutím a konče nešťastným potopením - informuje v "reálním čase". Pouze přesně o sto let později.

 

 

Zkuste si představit, že jste i vy právě dnes na Titaniku. Jaký byste poslali tweet nebo napsali facebookový status, kdybyste se dozvěděli, že se loď potápí? Napište ho na Twitter - s hashtagem #titanicpo100letech. Budeme je zveřejňovat automaticky zde pod článkem.

 

rx


Diskuse ke článku