nahoru

Tajemství Simpsonových odhaleno. Springfield leží v Oregonu

pev11. dubna 2012 • 15:33
Simpsonovi
Simpsonovi
• foto: 
Profimedia.cz

 Animovaná rodinka Simpsonových byla po celých třiadvacet let, během nichž se pravidelně objevovala na obrazovkách, opředena jedním velkým tajemstvím. Všichni věděli, že žije v městečku Springfield, ale nikdo kromě autora Matta Groeninga netušil, kterým z mnoha Springfieldů ležících na území USA, se tvůrce při vytváření seriálu inspiroval.


Ten pravý Springfield odhalil Groening v rozhovoru pro Smithsonian Magazine. "Springfield byl pojmenován po Springfieldu v Oregonu. Když jsem byl malý, běžel seriál 'Father Knows Best', který se odehrával v městečku Springfield. Byl jsem z toho nadšený, protože jsem si představoval, že jde o městečko, které leželo blízko Portlandu, mého rodného města. Když jsem vyrostl, uvědomil jsem si, že šlo jen o fiktivní jméno," popisuje Groening.

 

Zároveň si prý tehdy uvědomil, že Springfield patří mezi nejběžnější názvy amerických měst: "V očekávání úspěchu seriálu (Simpsonovi, pozn. aut.) jsem si řekl: 'To bude skvělé. Každý si bude myslet, že jde o jeho Springfield.' A tak se také stalo."Autor Simpsonových přesnou polohu Springfieldu nechtěl zveřejnit právě proto, aby lidem tuto představu nezkazil. Diváky, kteří chtěli přijít záhadě na kloub, dokázal v několika dílech naopak pořádně potrápit. Vždy, kdy o jeho přesné poloze padla v seriálu zmínka, byla informace nějakým způsobem zastřena nebo "překřičena".Oregonský Springfield prý na svou roli v seriálu přišel už dříve; v tamním muzeu je tak vystaven například gauč, který se podobá tomu, na němž sedí žlutá rodinka. Město však oproti animovanému obrazu nemá vlastní jadernou elektrárnu, ani skládku s hořícími pneumatikami.

 

Podívejte se, kde přesně se Springfield nachází:

 

 


pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku