nahoru

"Jsem poněkud na vážkách z toho, jak zplesnivěl Hrad za Vaška." Tomáš Klus má nový hit o Bémovi, Kočí i Klausovi

pev10. dubna 2012 • 17:54
Tomáš Klus
Tomáš Klus
• foto: 
Profimedia.cz

I český písničkář Tomáš Klus má politické situace v Česku po krk. Komerčně nějúspěšnější tuzemský hudebník na vlastní facebookové stránce odhalil svým fanouškům novou píseň, v níž kritizuje téměř všechny nešvary současného českého politického systému.


Písničkář Karel Kryl, kritik "špatného" režimu, by měl z Tomáše Kluse radost. Jeho čerstvý protestsong Iniciativní se pomalu stává novým hitem sociálních sítí.

 

Pětadvacetiletý český písničkář, který na letošním vyhlášení cen Anděl obdržel ocenění zpěvák roku, ve svém sarkastickém textu naráží například na vztah mezi bývalým primátorem Prahy Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem ("Vidím jak Mafii živí magistrát"), upozorňuje na prohřešky politických stran a slabost politiků napříč celým politickým spektrem ("Nebát se lhát / Toť Věc Veřejná", Zase se blýská na další nečasy / 'Sobotku nestrávím doma' - reptá syn / A kníže Miroslav na koni - je to on? Kočí místo otěží svírá diktafon).

 

Ušetřen nebyl ani prezident Václav Klaus ("Jsem poněkud na vážkách Z toho jak zplesnivěl Hrad za Vaška"). Celý text si můžete přečíst na Klusově oficiální facebookové stránce, kde jeho zveřejněním sklidil velký úspěch nebo zde.


"Žiju-li v zemi, jejímž vedením jsem coby občan přehlížen a považován za nehodného diskuse, nezbývá než křičet, neboť na zahleděnce nelze jinak," okomentoval podle ČTK Klus novou píseň. Zatím ji stačil nahrát jen do mobilního telefonu a dnes odpoledne ji zveřejnil na hudebním serveru Bandzone.


Poslechnout si ji ale můžete už i na YouTube:

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku