nahoru

Viděli jste někdy gorilu nebo žraloka bez kůže? Londýn hostí unikátní expozici

pev5. dubna 2012 • 06:00
Viděli jste někdy gorilu nebo žraloka bez kůže? Londýn hostí unikátní expozici
foto: Gunther von Hagens, Institute for Plastination, Heidelberg, Germany www.bodyworlds.com

Zatímco Češi opět pohoršeně kroutí hlavami nad výstavou vypreparovaných lidských těl Human Body Exhibition, která se v březnu vrátila do Prahy, na návštěvníky londýnského Přírodopisného muzea čeká její nepřímé pokračování. Ve své "nahotě" se jim tentokrát předvedou z kůže stažené gorily, žraloci a dokonce i sloni.

 

 

Expozici Animals Inside Out (tedy Zvířata naruby) uvidí první návštěvníci Přírodopisného muzea už v pátek 6. dubna a v britské metropoli zůstane až do září.

 

I za touto výstavou stojí tým okolo Gunthera von Hagense, který se po úspěšné cestě kolem světa s lidskými exponáty pustil do preparování stovky zástupců živočišné říše - od koz, pštrosů, chobotnic a žiraf až po asijského slona nebo žraloka, na němž je patrná hustá síť cév.

 


"Většinou vidíte naše druhy v podobbě kostry, vycpaných zvířat nebo uchované v alkoholu. V Animal Inside Out uvidí návštěvníci zvířata zblízka úplně jiným způsobem v úžasném detailu, když se dostanou pod kůži některých z nejúžasnějších tvorů přírody," vysvětluje autorka expozice v Národním historickém muzeu Georgina Bishopová.

 

Máte odvahu podívat se "do tváře" z kůže stažené dospělé gorile? Silnější povahy mohou nahlédnout do následující galerie:

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku