nahoru

VIDEO: Uvidíme další "Redakci", tentokrát to bude seriál o americké kabelové televizi

rx4. dubna 2012 • 06:00
The Newsroom (2012)
The Newsroom (2012)
• foto: 
HBO

Budou novináři zase sexy? Určitou naději představuje nový americký seriál v produkci HBO. Bude se jmenovat Redakce (The Newsroom) a premiéra čeká Ameriku už 24. června.

V minulých dnech tvůrci "pustili" na web první trailer, a okamžitě vzbudil pozornost. Vše nasvědčuje tomu, že seriál nabídne kontroverzní pohled na současnou americkou politiku i média. Hlavním hrdinou je známý televizní moderátor, pod jehož profesionální maskou "nestranného žurnalisty" vřou vášně a emoce. A někdy se i dostanou na povrch, jako třeba ve scéně v traiileru.

 

 

Děj se odehrává ve fiktivní kabelové televizi ACN (Atlantis Cable Network), hlavního hrdinu hraje Jeff Daniels. Tvůrcem seriálu je úspěšný scénárista a producent Aaron Sorkin, mimo jiné autor slavného seriálu The West Wing, odehrávajícího se v Bílém domě. Sorkin také napsal scénář k filmu The Social Network.

 

 

Sorkin studoval televizní novinářské prostředí v roce 2010, kdy strávil řadu týdnů v zákulisí několika známých pořadů, mimo jiné v televizích MSNBC, Fox News a CNN. Danielsova postava je volně inspirována moderátorem Keithem Olbermannem.

 

 

S HBO se Sorkin na produkci seriálu definitivně dohodl letos v lednu, kdy také poprve veřejně oznámil, že se už začíná natáčet pilotní díl. Podívejte se na trailer!

 

 

rx


Klíčová slova: miloscermak, rxrx, redakce, newsroomDiskuse ke článku