nahoru

Prokázáno: hip hop je radikální muzika. Má totiž největší koncentraci zadků v písních

far2. dubna 2012 • 06:00
O jakých částech těla se zpívá v jednotlivých hudebních stylech?
O jakých částech těla se zpívá v jednotlivých hudebních stylech?
• foto: 
fleshmap.com

O jakých částech těla se nejčastěji zpívá? Prohlédněte si unikátní vizualizaci podle jednotlivých hudebních žánrů.

 

Dvojice expertů na vizualizace dat Fernanda Viégasová a Martin Wattenberg jsou tvůrci unikátní statistické hříčky. Na základě textů 10000 písní zjistili, jaké části těla jsou nejvíce opěvovány v jednotlivých hudebních stylech.

 

Výsledky? Nejčastěji se zpívá o očích. Úplně ...ehm... nejočividnější ... je to ve folku, kde se oči nacházejí v 15.3 % písní. Jednou z mála výjimek jsou blues a gospel, kde triumfují ruce a očím zbyly leda oči pro pláč (OK, dost slovních hříček). Gospel mimochodem obsahuje nadprůměrný výskyt kolen - to asi jak se na ně neustále padá při modlitbách...

 

Největší "UFO" mezi ostatními žánry je ale hip hop, který se v lecčems razantně odlišuje. Výrazně v něm dominuje zadek, který je téměř v každé čtvrté písni. Hip hop láme rekordy i v počtech slov, která s dovolením raději nebudeme překládat: pussy, cock, dick či balls.

 

To takový gospel má slovo "ass" pouze v 0,62 % písní. A to asi jenom kvůli tomu, že se spíš jedná o ass ve významu osel.

 

Fascinující infografiku si můžete prohlédnout zde. Tvůrci pak vytvořili další zajímavé projekty - např. mapu ženského a mužského těla podle toho, kde chtějí být ženy/muži dotýkány/i a naopak kde se jich nejraději dotýkají jejich partneři či partnerky (vzkaz ženám: fakt se nezdržujte s hrudí).

 

far


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku