nahoru

Šílené internetové hity jsou pasé. Focení s odpadkovým košem místo obličeje má hlubší význam

pev2. dubna 2012 • 06:00
Šílené internetové hity jsou pasé. Focení s odpadkovým košem místo obličeje má hlubší význam
foto: Profimedia.cz

Singapurská fotografka Zinkie Aw se portréty lidí, kteří mají místo obličeje odpadkový koš, snažila upozornit na tamní zacházení s odpadem. A možná tím mimoděk položila základy nové internetové zábavy, která něco vypovídá o naší konzumní společnosti.

 

Zpomeňte na podivnosti, jako je planking (focení na nezvyklých místech ve vodorovné poloze) nebo owling (napodobování sov), které ve své době dobývaly sociální sítě. Rodí se nový internetový hit. Jmenuje se Trash Canning a u jeho zrodu stál dobrý úmysl.


"Věci, které vyhazujeme, říkají mnoho o tom, kdo jsme. Odpadkové koše jsou v podstatě součástí osobního prostoru člověka," říká Zinkie Aw, ktera chce svou fotosérií upozornit na singapurský problém s odpadem.

 

Singapurské skládky byly zaplněny už v na konci 90. letch minulého století. V roce 1999 proto městský stát vytvořil skládku Semaku na malém ostrově Pulau Semaku, který obklopil kamennou hrází. Za pouhých 12 let byla "čerstvým" odpadem zasypána už pětina ostrova, který se dříve honosil bohatou faunou.

 

Její aktivita má velký potenciál i na sociálních sítích. Podobné bizarní fotografie se v minulosti ujaly mezi recesisty, kteří začali sdílet vlastní verze na sociálních sítích. Přidáte se?

 

Můžete se inspirovat přímo fotografiemi Zinkie Aw:

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku