nahoru

Američani vytvořili robotickou "blechu", která umí skočit na střechu. Podívejte se

pev1. dubna 2012 • 06:00
blecha
blecha
• foto: 
YouTube.com


Tvůrci robotů ze společnosti Boston Dynamics se činí. Po robotické mule a robotovi, který se může směle měřit s rychlejšími cyklisty, zřejmě pokoří další mechanický rekord. Díky robotické "bleše", která umí vyskočit až deset metrů do výšky.

 

 

Písečná blecha, poslední přírůstek do rodiny strojů, jejichž vývoj spolufinancovala americká armáda, vypada napohled jako auto na dákové ovládání. Přestože se skutečně řídí na dálku, je vybaveno kamerou a vystřelovací nohou, které jej může vymrštit údajně až do výšky deseti metrů.

 

 

Podle serveru CNET může na jedno nabití skočit až pětadvacetkrát a je vybaveno stabilizačním systémem, které mu umožňuje pořídit i během letu kvalitní záběry se zárukou kontrolovaného přistání.

 

 

Podle serveru Wired by měl být robot testován v podmínkách afghánských bojů. "Cokoliv až do výšky 33 stop (10 metrů, pozn. aut.) je jednodušší přeskočit než přeletět," vysvětlil Wired význam nového robota v polních podmínkách inženýr Sandia Labs Jon Salton, který se taktéž podílel na vývoji.

 

 

Boston Dynamics umístil na YouTube minutové video, které získalo za pouhé čtyři dny dva miliony diváků:

 

 

 

 

 

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku