nahoru

VIDEO: Sladký život zlodějů kol. Použijte pilu, páčidlo nebo štípačky a nikdo vás nezastaví

pev26. března 2012 • 06:00
Krádež kola v New Yorku
Krádež kola v New Yorku
• foto: 
YouTube.com

Jak snadné je ukrást kolo na rušné newyorské ulici? Umělecký aktivista Casey Neistat uskutečnil sociální experiment, během něhož hned na několika místech plných lidí pokusil o krádež kola, které bylo ve skutečnosti jeho.

 

Dokud ale nepoužil hlučnou rozbrušovačku na přecpaném náměstí Union Square, nikdo mu nevěnoval ani špetku pozornosti.

 

Neistat se přistěhoval do New Yorku v roce 2001. Jak popisuje v článku pro web The New York Times, přijel tehdy do metropole s vlastním kolem tři dny předtím, než se měl zahlásit do firmy, která mu nabídlo práci cyklokurýra. Neuplynul ale ani den a jeho dopravní prostředek mu někdo ukradl.

 

V roce 2005 na téma krádeží kol v New Yorku natočil film a letos se rozhodl přímo na newyorských ulicích uskutečnit kontroverzní experiment. Vlastní kolo zamknul na několik místech (dokonce v sousedství policejní stanice) a následně se jej pokusil ukrást pomocí pily, páčidla, štípaček (ve spolupráci s "afroamerickým" kamarádem Malikem) a nakonec i elektrické rozbrušovačky.

 

Varování pro městské cyklisty - následující video, které celou akci dokumentuje, ve vás může vyvolat těžké deprese a pocity bezmoci:

 

Zloděj kolVIDEO Youtube.com

  

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku