nahoru

Co byste si vzali z hořícího domu? Pádlo, pizzu nebo vycpaného fénixe

pev17. března 2012 • 06:00
Co byste si vzali z hořícího domu? Pádlo, pizzu nebo vycpaného fénixe
foto: Harriet Horton


Pro spoustu lidí je to naprosto nepředstavitelná situace. Dům v plamenech, křik, kouř a v nejlepším případě jen několik desítek vteřin na záchranu toho nejnutnějšího a nejcennějšího. Co by si vzali? Na složitou otázku, nad níž se alespoň jednou v životě zamyslel snad každý člověk, se soustředí unikátní internetový projekt The Burning House.

 

 

Co byste si vzali z hořícího domu? Pádlo, pizzu, nebo vycpaného fénixe
Pro spoustu lidí je to naprosto nepředstavitelná situace. Dům v plamenech, křik, kouř a jen několik desítek vteřin na záchranu toho nejnutnějšího a nejcennějšího. Co by si vzali? Na to se soustředí unikátní internetový projekt The Burning House.
Na jeho stránky přibývají od loňského května fotografie lidí z celého světa, kteří se snaží na jeden snímek "nacpat" všechny věci, které by se pokusili zachránit v případě, že by jejich dům nebo byt pohltil oheň.
"Je to konflikt mezi tím, co je praktické, hodnotné a sentimentální. Co byste si vzali, odráží vaše zájmy zázemí a priority. Přemýšlejte o tom jako o rozhovoru zhuštěném do jedné otázky," stojí na hlavní stránce projektu pod otázkou, která zazněla i v titulku tohoto článku. A jak se zdá, někteří lidé by nenechali na pospas ohni i skutečně bizarní věci: od kousku pizzy a pomalovaného pádla, přes mačetu do buše a čelist zvířete až po vycpaného ptáka fénixe.
Co byste si z hořícího domu vzali vy? Popište nám to v komentářích.

Na stránky projektu přibývají od loňského května fotografie od lidí z celého světa, kteří se snaží na jeden snímek vměstnat všechny předměty (a někdy i lidi a zvířata), které by se pokusili zachránit v případě, že by jejich dům nebo byt pohltil oheň.

 

"Je to konflikt mezi tím, co je praktické, hodnotné a sentimentální. Co byste si vzali, odráží vaše zájmy zázemí a priority. Přemýšlejte o tom jako o rozhovoru zhuštěném do jedné otázky," stojí na hlavní stránce The Burning House hned pod otázkou, která zazněla i v titulku tohoto článku.

 

A jak je patrné z fotografií v galerii, někteří lidé by kromě obvyklých peněženek, počítačů, starých fotografií a mobilních telefonů nenechali napospas ničivému živlu ani skutečně bizarní věci: od kousku pizzy a pomalovaného pádla přes mačetu do buše až po čelist zvířete či vycpaného ptáka fénixe.

 


Co byste si z hořícího domu vzali vy? Popište nám to v komentářích.

 

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku