nahoru

Na nový iPad čekali exoti. V Japonsku i Velké Británii

far16. března 2012 • 14:15
Na nový iPad čekali exoti. V Japonsku i Velké Británii
foto: Profimedia.cz

V deseti světových zemích včetně Japonska, Velké Británie a USA se dnes začala prodávat nejnovější verze tabletu iPad. A jako při každém uvedení nového výrobku od Applu se i tentokrát před obchody tvořily dlouhé fronty, které dokumentovali fotografové největších světových deníků.


Ne všichni ale vystáli fronty, které na některých místech údajně čítaly i stovky lidí (v centru Tokia se jich před otevřením tamního obchodu shromáždilo na místě okolo 450!), kvůli kousku nové technologie. Ti důmyslnější se pokusili své místo v řadě prodat dychtivým fanouškům, kteří si toužili odnést iPad domů v den zahájení prodeje.


A pro jiné, především japonské zákazníky, to byla skvělá příležitost k exhibicionismu - mezi lidmi ve frontě se tak objevil například maskovaný vrah z Vřískotu, samuraj nebo plyšový kocour.

 

Podle odhadů analytiků z Wall Street by mohla společnost prodat jen za první den na území USA okolo milionu kusů poslední řady iPadu. iPad 2 loni tohoto čísla dosáhl až v třetí den prodeje.

 

Třetí generace iPadu by se měla v Česku začít prodávat už příští pátek. Myslíte, že narazíme na maskované zákazníky i před tuzemskými obchody?

 

 

far


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku