nahoru

Co by maloval Picasso, kdyby se dožil dneška? Třeba Spidermana nebo Batmana

pev15. března 2012 • 06:00
Co by maloval Picasso, kdyby se dožil dneška? Třeba Spidermana nebo Batmana
foto: http://www.wonderbros.com

Jak ukazuje úžasná práce amerických autorů ze studia Wonder Bros, ta parta dobráků ve směšných kostýmech si o to přímo říká.

 

 

 

Co má společného Pablo Picasso se superhrdiny z amerických komiksů? Říkáte, že jsou to dva různé světy? Pak jste neviděli úžasnou práci autorů z kreativní skupiny Wonder Bros.
Milovníci kreslených příběhů sestavili dohromady sérii, "picassovských" portrétů, mezi nimiž nechybí žádný z nejznámějších superhrdinů - nesmrtelný Superman, pavoučí Spiderman či temný rytíř Batman.
Sluší podle vás známým postavám trochu rozházené kontury?

Milovníci kreslených příběhů, kteří se malováním komiksů živí a své projekty představují na vlastním webu, sestavili dohromady sérii, "picassovských" portrétů superhrdinů, mezi nimiž samozřejmě nechybí nejznámější tváře - nesmrtelný Superman, pavoučí Spiderman či temný Batman a jeho úhlavní nepřítel Joker.

 

Je pravda, že s prvními superhrdiny se Picasso mohl setkat už za svého života (například Superman debutoval v komiksu už v roce 1938, Picasso zemřel až v roce 1973), nikdy ale nebyli populárnější než dnes - samozřejmě díky Hollywoodu, který chrlí filmy s komiksovými předlohami jak na běžícím pásu.

 

Trochu rozházené kontury podle nás jindy neporazitelným a učesaným hrdinům rozhodně sluší. Nevěříte? Přesvědčte se v následující galerii:

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku