nahoru

Tohle by z vašich facebookových fotografií udělala babička

pev 12. března 2012 • 06:00
Tohle by z vašich facebookových fotografií udělala babička
foto: KathyHalper.com

Sexuální experimenty, opilost, drogy a nekonečné párty. Jestli myslíte, že na nespoutaný životní styl mladé generace, který část z nich odhaluje na Facebooku, odpovídají rodiče jen nadávkami a opovržením, pravděpodobně jste ještě neviděli výšivky Kathy Halperové.

 

Sex na ubrusu. Tohle by z vašich facebookových fotografií udělala babička
Sexuální experimenty, opilost, drogy a nekonečné párty. Jestli myslíte, že na nespoutaný životní styl mladé generace odpovídají rodiče jen nadávkami a opovržením, pravděpodobněj jste ještě neviděli výšivky Kathy Halperové.
Ano, čtete správně - výšivky. Kratochvíli, kterou si člověk většinou automaticky spojí s pokojným stářím, využila americká umělkyně (a matka v jedné osobě) k svěží a aktuální výpovědi o generaci, která "žije" na sociálních sítích.
"Teenageři a adolescenti vždycky překračovali hranice a riskovali. Ale tohle je první generace, která má vždy po ruce foťák a má místo, kde svá dobrodružství může veřejně prezentovat," přibližuje na vlastním webu autorka zdroj své inspirace.
Předlouhou jejích výšivek se proto staly právě fotografie teenagerů z různých sociálních sítí, které propojila s náhodnými komentáři. Výsledné výtvory neskončily na stole v jídelně - skončily na zdi galerie Packer Schopf.
Prohlédnout si je můžete v následující galerii:


Ano, čtete správně - výšivky. Kratochvíli, jíž si člověk většinou automaticky spojí s pokojným stářím, využila americká umělkyně (a matka v jedné osobě) k svěží a vysoce aktuální výpovědi o generaci, která "žije" na sociálních sítích.

 

"Teenageři a adolescenti vždycky překračovali hranice a riskovali. Ale tohle je první generace, která má vždy po ruce foťák a má místo, kde svá dobrodružství může veřejně prezentovat," odhaluje autorka na svém webu myšlenku, o níž se opírá její výtvarná série "Friend Me".

 

Předlohou jejích výšivek se proto staly právě fotografie teenagerů z různých sociálních sítí, které propojila s náhodnými komentáři. Výsledné výtvory kupodivu neskončily jako netradiční ozdoby na stolku v předsíni, ale na zdech chicagské galerie Packer Schopf.

 

Prohlédnout si je můžete v následující galerii:

 

 

pev


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku