nahoru

Takhle vypadají poslední jídla vrahů odsouzených na smrt

pev 24. února 2012 • 15:23
Takhle vypadají poslední jídla vrahů odsouzených na smrt
foto: Henry Hargreaves (via Imgur)

Jaké jídlo byste si dali, pokud byste věděli, že bude vaše poslední? Na
tuhle otázku naštěstí nebude muset nikdo z nás odpovědět. V amerických věznicích s výjimečnou ostrahou ale čas od času zazní.


Newyorský fotograf Henry Hargreaves a jeho brooklynská kolegyně Julia Ziegler-Haynesová se s posledními jídly lidí, kteří odešli od soudu s trestem smrti, důvěrně seznámili. Jednotlivé večeře "zrekonstruovali" a zvěčnili je na svých fotografiích - každý trochu ve svém stylu.


Zatímco Ziegler-Haynesová postupovala metodicky a ze stovek veřejných záznamů vybrala jídla 24 odsouzenců, které nasnímala ve fastfoodovém duchu barevných 70. let do své knihy Today's Special, Hargreaves ke každému naaranžovanému jídlu, které představil ve své galerii na fotowebu Imgur, přidal bližší informace o každém z odsouzenců.

 


O tom, jak moc se jejich přístup liší, se můžete přesvědčit v následující galerii:

 

 

A nakonec malý tip pro milovníky kulinářských statistik. Seznam posledních jídel odsouzenců na smrt si vedlo například texaské ministerstvo spravedlnosti. Mezi lety 1982 a 2003 přidalo do databáze poslední večeře celkem 301 odsouzenců.

 

Ačkoli pro nás je to čistě teoretický problém, zajímavý je hodně: jaké jídlo byste si dali vy, kdybyste věděli, že bude vaše poslední? Stejnou otázku jsme položili našim gastronautům - přečtěte si jejich odpovědi. A jak byste odpověděli vy? Zapojte se do diskuse na Facebooku.

 

pev


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku