nahoru

Co si lidé myslí, že dělám? Internet zaplavil nový mem, který odhaluje krutou "skutečnost"

pev 16. února 2012 • 11:55
Co si lidé myslí, že dělám? Internet zaplavil nový mem, který odhaluje krutou "skutečnost"
foto: KnowYourMeme.com

Pokud máte účet na Facebooku, určitě jste na něj už narazili - nový mem si dělá legraci z doktorů, popelářů, novinářů, politiků... jednoduše všech myslitelných profesí a lidských činností. Tvoří jej vždy šest fotografií v černém rámečku, které čast trefně vystihují předsudky okolí i fádní realitu.


Podle serveru KnowYourMeme, online databáze "kulturních genů", které se šíří internetem, vytvořil první mem umělec Garnet Hertz teprve před dvěma týdny - zaměřil se samozřejmě na předsudky spojené s povoláním umělce. Od té doby se na internetu, především pak na sociální síti Facebook, objevilo přes 420 různých variací, které spojuje stejné zpracování.Na každé fotografii je zobrazen vždy předsudek spojený s úhlem pohledu konkrétního člověka nebo skupiny lidí (rodičů, přátel, partnerů, šéfa, společnosti). Poslední snímek pak odhaluje často krutou, ale většinou především nezáživnou "skutečnost".


Vybrané výtvory si můžete prohlédnout v následující galerii:

 

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.