nahoru

Vidíte v této zásuvce malou gejšu? Holandská ilustrátorka "zhmotňuje" vlastní fantazie

Petr Vnouček8. února 2012 • 06:00
Vidíte v této zásuvce malou gejšu? Holandská ilustrátorka "zhmotňuje" vlastní fantazie
foto: Tineke Meirink (http://www.stop-watch.nl)

Také jste se někdy zadívali na běžnou věc, například rozpraskanou zeď, a náhle se vám z odlupující se omítky vynořil obrys draka, padajícího letadla, nebo naštvaného šéfa? Holandská ilustrátorka Tineke Meirinková podobným způsobem trénuje vlastní představivost už několik měsíců. A co víc, své fantastické tvary a po malé úpravě ve Photoshopu je představuje veřejnosti.

 

Pro svůj projekt Stop:watch vytvořila speciální blog, na nějž od loňského dubna dle vlastních slov umístila okolo osmdesáti párů fotografií - jedna vždy zaznamenává skutečnost, druhá fantazii.

 

"Větsinu snímků jsem vytvořila ve svém domovském městě Groningenu. Ale beru si svůj fotoaparát i na cesty, takže jsem některé snímky pořídila na prázdninách," řekla Meirinková Reflexu. Za inspirací se ráda vydává na procházky a uvažuje o tom, že místo Photoshopu časem začne dokreslovat fantastické obrazy přímo na místě.

 

Stop:watch původně vytvářela pro zábavu a aby si trénovala vlastní kreativitu. "Ale je čím dál větší. Líbí se mi to a doufám, že z něj jednou bude hlavní náplň mého dne," dodává autorka, jejíž práci si můžete prohlédnout v následující galerii:

 

 Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku