nahoru

Smolař roku: Celá vesnice vyhrála skoro 18 miliard korun. Kromě jednoho člověka

aja 3. února 2012 • 11:14
Lotería nacional
Lotería nacional
• foto: 
flickr.com / alvy

Vesnice Sodeto si společně vsadila v populární loterii El Gordo. Na jednoho obyvatele ale zapomněli...

Španělská vesnice Sodeto, kterou čítá 70 domácnosti, má hned dva unikáty: je to nejšťastnější vesnice s největším smolařem. Všechny domácnosti se společně zapojily do velké vánoční loterie El Gordo. A ačkoli se některým rodinám moc nechtělo, nakonec se zapojily skoro všechny. A obec vyhrála v přepočtu skoro 18 miliard korun...

 

Obyvatelé vesnice si výhru rozdělí podle počtu zakoupených tiketů. Ten nejmenší podíl čítá zhruba dva a půl milionů korun. Jak informují NY Times, jeden člověk měl ovšem kromobyčejnou smůlu...

 

Sousedé totiž zapomněli na řeckého filmaře Costise Mitsotakise, který se kdysi přestěhoval do odlehlejší části vesnice. Z pohádkové výhry tak nemá vůbec nic. Tedy skoro nic. Nově zbohatlí sousedé nyní od něj koupí pozemky, které se doposud marně snažil prodat.

 

Vesnice se jinak stala centrem pozornosti médií i obchodníků. Sodeto teď čekají příjemné problémy: "Některé dámy chtěly jít ke kadeřníkovi," řekl starosta vesničky. "Jenže kadeřník vyhrál taky a řekl, že dnes pracovat nebude."

 

Spokojený je jistě i španělský ministr financí. Do státní kasy totiž putuje 30 % ze všech pěnez, které se v loterii protočily.

 

aja


Klíčová slova: adamjavurek, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.