nahoru

Uznání pro Zdeňka Pohlreicha! Podle českého Googlu nadává jako slavný "Winnebago Man"

Miloš Čermák24. ledna 2012 • 12:29
A co nového letos připraví slavný český šéfkuchař ZDENĚK POHLREICH?
A co nového letos připraví slavný český šéfkuchař ZDENĚK POHLREICH?
• foto: 
Tomáš Tesař

Za jak dlouho nahrají uživatelé na YouTube video v délce jednoho roku? Za pouhé dvě hodiny a 26 minut. Pro lepší pochopení, jeden rok je doba, za kterou vypustí Zdeněk Pohlreich z pusy 8054158 nadávek.

 

Tak to stojí aspoň na skvěle udělané stránce Hodina za sekundu (http://www.onehourpersecond.com), kterou spustil Google na "oslavu" toho, že uživatelé YouTube nahrajou každou vteřinu na tento server video v délce jedné hodiny. A s tímto faktem si pak různě hraje: například se dozvíme, že za 48 vteřin (rovná se 2 dny) povyroste bambus o 1,83 metru nebo že za 3 minuty a 45 sekund (rovná se 9 dnů a 9 hodin) dopluje na výletní lodi skupina seniorů z Los Angeles do Tokia. Pokud ovšem kapitánem není Ital, doplňme trochu nekorektně Google.
Stránka je to vtipná a vynalézavá, všechna čest. A může nás těšit, že pro české uživatele je připravena v české verzi. Občas čeština trochu zaskřípe, ale to jen výjimečně. Může nás těšit, že je jedním ze 23 jazyků, do kterých Google tuhle hříčku lokalizoval (pozdravy české pobočce!).
Ovšem zajímavé to začíná být u události, která trvá jeden rok, a to je délka videa, které uživatelé nahrají za 2 hodiny a 26 minut. Jak píše Google, to je přesně doba, za kterou "Zdeněk Pohlreich vypustí z úst výše uvedený počet nadávek. Že by čeští zaměstnanci Google seděli u oblíbených televizních show tohoto kuchaře a dělali si čárky? I to je možné. Spíš jde však o intuitivní překlad.
V původní anglické verzi je totiž "Winnebago Men". Jde o více než 20 let starý fenomén, vytvořený obchodníkem Jackem Rebneym z americké firmy Winnebago (výrobce obytných aut a přívěsů). Ten původně pouze pro zábavu nahrál video, ve kterém představuje výrobky firmy, ale přitom ukrutně nadává.
Videa se šířila ještě před Internetem na kazetách VHS, opravdu slavná se stala v éře webu. Rebney dostal přezdívku "Nejrozzlobenější muž světa". V roce 2009 o něm dokonce vznikl celovečerní dokument Winnebago Man.
Podívejte se na některé jeho kousky:
Gratulujeme Zdeňku Pohlreichovi, být českým "Winnebago Man" je čest!

Tak to stojí aspoň na skvěle udělané stránce Hodina za sekundu, kterou spustil Google na oslavu toho, že uživatelé YouTube nahrají každou vteřinu na tento server video v délce jedné hodiny.

 

 

Vlastně tak zavádějí jakýsi "youtubový čas" ... a s tímto faktem si pak různě hrají: například se dozvíme, že za 48 vteřin (rovná se 2 dny) povyroste bambus o 1,83 metru nebo že za 3 minuty a 45 sekund (rovná se 9 dnů a 9 hodin) dopluje na výletní lodi skupina seniorů z Los Angeles do Tokia. Pokud ovšem kapitánem není Ital, doplňme trochu nekorektně Google.

 

Stránka je to vtipná a vynalézavá, všechna čest. A může nás těšit, že pro české uživatele je připravena v české verzi. Občas čeština trochu zaskřípe, ale to jen výjimečně. Ne každý malý národ má tohle privilegium, čeština je ostatně jedním ze 23 jazyků, do kterých Google tuhle hříčku lokalizoval (pozdravy české pobočce!).

 

 

Ovšem zajímavé to začíná být u události, která trvá jeden rok, a to je délka videa, které uživatelé nahrají za 2 hodiny a 26 minut. Jak píše Google (a na Twitteru upozornil uživatel @MarekJirsa), rok je doba, za kterou slavný český šéfkuchař vypustí z úst výše uvedený počet nadávek.

 

 

Že by čeští zaměstnanci Google seděli u oblíbených televizních show Zdeňka Pohlreicha a dělali si čárky? I to je možné. Spíš jde však o intuitivní překlad. V původní anglické verzi je totiž "Winnebago Man". Nevíte, o koho jde? Nic se neděje, i my jsme si museli pomoci ... ano, opět Googlem.

 

 

"Winnebago Man" je víc než 20 let starý fenomén, vytvořený obchodníkem Jackem Rebneym z americké firmy Winnebago (výrobce obytných aut a přívěsů). Ten původně pouze pro zábavu nahrál video, ve kterém představuje obytný vůz značky Itasca Sunflyer, ale přitom ukrutně nadává.

 

 

Videa se dostala mezi lidi ještě před Internetem na kazetách VHS, opravdu slavná se však stala v éře webu. Rebney dostal přezdívku "Nejrozzlobenější muž světa". V roce 2009 o něm dokonce vznikl celovečerní dokument Winnebago Man.

 

Podívejte se na některé jeho kousky:

 

 Diskuse ke článku