nahoru

Takhle jste Abrahama Lincolna ještě neviděli. Umělkyně vdechla život starým fotografiím

pev 19. ledna 2012 • 06:00
Takhle jste Abrahama Lincolna ještě neviděli. Umělkyně vdechla život starým fotografiím
foto: Sanna Dullaway (via Imgur)

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by slavné černobílé fotografie vypadaly v barvě? Švédská umělkyně Sanna Dullawayová vybarvila podle vlastních představ portrétní snímky bývalého prezidenta USA Abrahama Lincolna a spisovatele Marka Twaina, ale například i známou fotografii z poválečného Times Square, na níž námořník před objektivem fotoaparátu líbá zdravotní sestru.

 

Takhle jste Darwina a Lincolna ještě neviděli. Švédská umělkyně vdechla barvami život starým fotografiím
Přemýšleli jste někdy o tom, jak by slavné černobílé fotografie vypadaly v barvě? Švédská umělkyně Sanna Dullawayová využila vlastní představivost a vybarvila portrétní snímky bývalého prezidenta USA Abrahama Lincolna, spisovatele Marka Twaina, ale například i známý snímek z poválečného Times Square, na němž námořník spontánně líbá zdravotní sestru.
Jejich prohlížení v divákovi vyvolává zvláštní pocit -Oživování minulosti kolorováním fotografií není pro Dullawayovou jen koníček, pokouší se tím i živit. Přijímá zakázky od lidí, kteří chtějí například vidět v barvě svou prababičku a co nevidět otevře vlastní web PastIncolour.com. Své výtvory zatím vystavuje na webu DeviantArt.
Prohlédněte si ty nejznámější:Při pohledu na fotografie po "omlazovací kůře" se může divák jen stěží ubránit dojmu, že byly pořízené teprve nedávno a ne před desítkami let (v některých případech i více než stoletím).

 

Oživování minulosti kolorováním fotografií není pro Dullawayovou jen koníček, pokouší se tím i živit.

 

Přijímá zakázky od lidí, kteří chtějí například vidět v barvě svou prababičku, a co nevidět otevře vlastní web PastInColour.com. Své výtvory zatím vystavuje na webu DeviantArt.com.

 

Prohlédněte si ty nejznámější:

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku