nahoru

Místo oken budeme mít displeje. S virtuálními roletami

pev17. ledna 2012 • 06:00
 Místo oken budeme mít displeje. S virtuálními roletami
foto: YouTube.com

Na veletrhu spotřební elektroniky CES, který se odehrál minulý týden v Las Vegas, se navštěvníci údajně shromažďovali okolo jednoho malého okna.


Ne že by nemohli v hale dýchat nebo vyrazili na hromadnou kuřáckou pauzu, ono okno ale vyrobila společnost Samsung, nazvala jej "Transparent Smart Window" a nové zařízení dovede po vzoru chytrých televizorů zobrazit na průhledné ploše internetový obsah. Hotová revoluce.Na prototypu poloprůhledného displeje, jenž podle výrobců najde upotřebení například v kuchyni, si mohou uživatelé zkontrolovat zprávy z Twitteru, zjistit, jaké je venku počasí (kontorolou předpovědi, případně pohledem skrz), najít zajímavý recept, nebo sledovat televizní program. A když budou chtít v místnosti absolutní tmu, jednoduše zatáhnou virtuální roletu.

 


Dotykové displeje propouštějící světlo, které se vydávají za okno, by se údajně mohly dostat do masové výroby už v následujících měsících. Možná už brzo nebudou zloději okna rozbíjet, ale krást. A malé fotbalisty bude stát nepovedený výkop z trávníku za domem zatraceně draho.Podívejte se na první ukázky jejich využití:

 

 

 

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku