nahoru

500 dílů Simpsonových na jedno posezení? Seriál slaví jubileum diváckým maratonem

pev 9. ledna 2012 • 14:00
Marge Simpsonová
Marge Simpsonová
• foto: 
Profimedia.cz

Americká televize Fox se chystá oslavit únorové vysílání jubilejního pětistého dílu animovaného seriálu Simpsonovi pokusem o pokoření světového rekordu - za pomoci nejoddanějších diváků.Žlutá rodinka se do Guinessovy knihy rekordů zapsala už třikrát; jako nejdéle běžící animovaný televizní seriál (obrazovky neopustil od roku 1989, v USA momentálně běží 23. řada), nejdéle běžící sitcom a kreslený seriál s největším počtem cen Emmy.


O nový rekord v nejdelším nepřetržitém sledování televize se podle domovské stanice Fox pokusí od 8. do 19. února nejvěrnější televizní fanoušci zhlédnutím všech doposud odvysílaných epizod.


Akce "Ultimate Fan Marathon Challenge" se odehraje přímo v Hollywoodu a největší vytrvalec (patrně se nepředpokládá, že by se do konce vydrželo dívat víc lidí) si z akce odnese 10 500 dolarů (přes 200 tisíc korun).

 

 

Dosavadní rekord drží Victor Lopez, Farris Hodo a Kevin Coon, kteří se vydrželi dívat na televizi (s desetiminutovými přestávkami po každých dvou hodinách) 86 hodin, 6 minut a 51 sekund.


pev


Diskuse ke článku