nahoru

Merkelová a Sarkozy mají vlastní komediální skeč: Eura pro nikoho

Petr Vnouček2. ledna 2012 • 16:38
Sarkozy a Merkelová v skeči Eura pro nikoho
Sarkozy a Merkelová v skeči Eura pro nikoho
• foto: 
YouTube.com


Britský komediální skeč Večeře pro jednoho, který má pro naše německé sousedy o silvestrovském večeru podobné kouzlo jako pro Čechy populární Mrazík, se dočkal vtipné předělávky. Jmenuje se Eura pro nikoho, hlavní role v ní připadly kancléřce Angele Merkelové a francouzskému prezidentovi Nicolasi Sarkozymu a dobývá žebříčky popularity na YouTube.Autoři nové verze, vytvořené pro televizi ARD, nasadili hlavy obou státníků na ramena hlavních postav krátkého skeče, který se poprvé objevil na plátně v 20. letech. Zatímco Merkelová se "zhostila" role staré lady Sophie, Sarkozy "hraje" jejího servilního a postupně se opíjejícího číšníka, který předstírá, že okolo prázdného slavnostně prostřeného stolu sedí neexistující hosté.

 

Mezi ně patří v "nové" verzi řecký premiér George Papandreou, bývalý španělský předseda vlády José Luis Rodríguez Zapatero či birtský ministerský předseda David Cameron.

 

Jejich debata se v téměř tříminutovém sestřihu, který na YouTube vidělo už přes 700 tisíc diváků, točí okolo záchrany Eura a silné pozice Německa v Erozóně. "Můj drahý příteli Camerone, nezapomeň, že v Evropě mluvíme německy," kárá v sestřihu doplněném anglickými titulky Merkelová imaginárního britského premiéra. Na konci skeče odchází se Sarkozym do ložnice - splnit eurozávazky.

 

Eura pro nikoho:

 

 

Originální verze Večeře pro jednoho z 20. let:

 Diskuse ke článku