Děti s cigárem? Belgická fotografka bojuje se zákazem kouření v restauracích | Reflex.cz
nahoru

Děti s cigárem? Belgická fotografka bojuje se zákazem kouření v restauracích

pev5. prosince 2011 • 06:00
Děti s cigárem? Belgická fotografka bojuje se zákazem kouření v restauracích
foto: Frieke Janssens (via Facebook)

Kdo by řekl, že virální video s dvouletým indonéským kuřákem, které minulý rok obletělo svět, inspiruje belgickou fotografku k nasnímání kontroverzní fotografické série s ještě kontroverznějším podtextem?

 

Kdo by řekl, že virální video s dvouletým indonéským kuřákem, který minulý rok obletělo svět, inspiruje belgické fotografky ke vytvoření kontroverzní fotosérie s ještě kontroverznějším podtextem?
Sérii snímků, na nichž děti ve věku od čtyř do devíti let kouří tabák ve všemožných formách, nazvala fotografka Frieke Janssensová jednoduše "Kouřící děti". Belgické občany se jejich prostřednictvím snaží donutit k zamyšlení nad smysluplností letního zákazu kouření ve všech barech, restauracích a kasínech, který platí od letošního léta. "Je zákaz kouření tím správným způsobem, jak zbavit lidi absurdních závislostí? Je s kuřáky zacházeno jako s malými dětmi, které nedokáží rozlišit mezi správným a špatným?" ptá se autorka snímků, které může vidět veřejnost do zítřejšího dne v antverpské Galerii Ingrid Deuss.
Pro čtenáře, které pohoršuje pohled na kouřící dětské modely, máme mírně uklidňující zprávu. Cigarety i doutníky jsou údajně vyrobené ze sýra.
Na známé video s indonéským chlapcem, který za den vykouří čtyřicet cigaret, se můžete podívat zde:
Následující video nabízí náhled do Janssensova fotoateliéru.

Sérii fotografií, na nichž děti ve věku od čtyř do devíti let kouří tabák ve všemožných formách, nazvala fotografka Frieke Janssensová jednoduše "Kouřící děti".

 

Belgické občany se jejím prostřednictvím snaží donutit k zamyšlení nad smysluplností plošného zákazu kouření ve všech barech, restauracích a kasínech, který platí od letošního léta. Podle mínění části belgické populace je však příliš přísný a omezující.

 

"Je zákaz kouření tím správným způsobem, jak zbavit lidi absurdních závislostí? Je s kuřáky zacházeno jako s malými dětmi, které nedokáží rozlišit mezi správným a špatným?" ptá se autorka snímků, které může veřejnost vidět do zítřka v antverpské Galerii Ingrid Deuss. V kouření zároveň vidí nejen nebezpečný návyk, ale i estetický zážitek.

 

 

Pro čtenáře, kteří nesnesou pohled na kouřící dětské modely, máme mírně uklidňující zprávu. Vyfotografované cigarety a doutníky jsou údajně vyrobené ze sýra.

 

Na známé video s indonéským chlapcem, který za den vykouří čtyřicet cigaret, se můžete podívat níže. Vidělo jej už přes 16 milionů lidí.

 

 

Následující video dokumentuje průběh focení:

 

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější