nahoru

SMS od ledničky? Malá krabička dokáže "rozmluvit" domácí spotřebiče

pev 28. listopadu 2011 • 06:00
Twine
Twine
• foto: 
Kickstarter.com

Nebylo by skvělé, kdyby vám vlastní pračka poslala SMSku ve chvíli, kdy dopere prádlo? A co kdyby vám sauna napsala e-mail ve chvíli, kdy se rozehřeje na tu správnou teplotu?

 

Gumový modul, nazvaný Twine, údajně vydrží na jedno nabítí celé měsíce a rozumí jednoduchým příkazům (například pokud zaznamenáš pohyb, pošli SMS), které se nastavují pomocí přidruženého programu. Twine zatím dokáže pomocí zabudovaných senzorů rozlišit okolní teplotu a registruje pohyb, nebo vibrace. Tvůrci David Carr a John Kestner slibují, že v budoucnu dostane do vínku i magnetický spínač, vlhkoměr a sadu pro připojení jakéhokoliv dalšího senzoru, který by mohl přijít uživateli užitečný.
Svůj nápad představili veřejnosti přes internetovou platformu pro sběr finančních příspěvků na nové projekty Kickstarter. Do dnešního dne vybrali na vývoj přes sto tisíc dolarů (téměř dva miliony korun). "Několik posledních měsíců jsme strávili vytvářením prototypů a teď je čas na další krok; začít je vyrábět," slibují zájemcům. První kusy údajně stihnou doručit už pod vánoční stromeček.

Dva mladí designéři z mediální laboratoře Supermechanical na americké MIT přišli s jednoduchým a elegantním nápadem. Vyvinuli malé zařízení s bezdrátovým připojením k internetu, které obsahuje řadu užitečných senzorů.

 


Gumový modul nazvaný Twine je možné připevnit k jakémukoliv zařízení, které chcete sledovat, údajně vydrží na jedno nabítí celé měsíce a nastavuje se prostřednictvím přidruženého programu

 

Tvůrci přitom kladou důraz na uživatelskou přívětivost - místo programovacího jazyka si každý majitel vystačí s jednoduchým výběrem z řady nabízených příkazů (například: "Pokud zaznamenáš pohyb, pošli SMS!"). Kromě textových zpráv může uživateli napsat i e-mail, nebo poslat zprávu na Twitter, počítačově gramotnější jedinci uvítají podporu HTTP žádostí.

 

Twine zatím dokáže pomocí zabudovaných senzorů rozlišit okolní teplotu a registruje pohyb, nebo vibrace. Tvůrci David Carr a John Kestner slibují, že v budoucnu dostane do vínku i magnetický spínač, vlhkoměr a sadu pro připojení jakéhokoliv dalšího senzoru, který by mohl přijít uživateli užitečný.

 


Svůj nápad představili veřejnosti přes internetovou platformu pro sběr finančních příspěvků na nové projekty Kickstarter. Do dnešního dne vybrali na vývoj přes sto tisíc dolarů (téměř dva miliony korun).

 

"Několik posledních měsíců jsme strávili vytvářením prototypů a teď je čas na další krok; začít je vyrábět," slibují zájemcům. Dárkové karty s předobjednávkou prý doručí zájemcům už pod vánoční stromeček.

 

 

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucekDiskuse ke článku